صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

عوامل بازار گوشت برای تولیدکننده و مصرف کننده تصمیم می گیرند
داخلی
صدر دادرس گفت: قیمت دام زنده بر گوشت اثر چندانی ندارد و عوامل دیگری وجود دارد که قیمت گوشت را در بازار بالا می برند در حقیقت این عوامل بازار گوشت هستند که برای تولیدکننده و مصرف کننده تصمیم می گیرند...


 به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از ایسنا؛ افشین صدر دادرس گفت: قیمت دام زنده بر گوشت اثر چندانی ندارد و عوامل دیگری وجود دارد که قیمت گوشت را در بازار بالا می برند. در حقیقت این عوامل بازار گوشت هستند که برای تولیدکننده و مصرف کننده تصمیم می گیرند.

افشین صدر دادرس در پاسخ به این سوال که صادرات دام به کجا رسیده است؟ گفت:حدود ۲۰۰ هزار راس تاکنون صادر شده  است‌ و در حال حاصر نیز صادرات متوقف شده تا وزارت جهادکشاورزی تصمیمات جدیدی اتخاد کند.

وی ادامه داد: قرار است بر روی شیوه نامه صادرات دام اصلاحاتی انجام شود که تا زمان اعمال آن به نظر می رسد این توقف ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور اضافه کرد: بازارهای جهانی مناسب که همیشه آماده جذب دام ایرانی هستند را با این توقف از دست خواهیم داد. ضمن اینکه بازارهای خارجی متقاضی بره های نر پروار شده هستند و همین امر منجر به ایجاد اشتغال در بخش پروار بندی می شود و دامدار نیز تشویق به ادامه کار خواهد شد اما با توقف صادرات اشتغال تعداد زیادی از افراد به خطر می افتد و در نهایت به ضرر دامداران و فعالان این بخش تمام خواهد شد.

وی در پاسخ به افزایش قیمت گوشت در بازار گفت: قیمت دام زنده تاثیر چندانی بر قیمت گوشت ندارد. یعنی افزایش قیمت دام سبک زنده هیچ تناسبی با افزایش قیمت گوشت گوسفندی ندارد. این یعنی در بازار عوامل دیگری هستند که بر قیمت گوشت اثر می گذارند. تولیدکننده فقط به تولید می پردازد و مستقیم به بازار دسترسی ندارد. ‌ برای همین تعیین قیمت و اینکه چه نوع گوشتی در بازار عرضه شود به دست عوامل بازار گوشت است.

دادرس افزود: قیمت دام نر  نسبت به دام ماده بیشتر است ولی آن گوشتی که در حال حاضر در بازار عرضه می شود گوشت دام ماده با قیمت دام نر است و همین موضوع  باعث شده عوامل بازار گوشت سود زیادی به جیب بزنند.

وی در پایان گفت: عوامل بازار گوشت برای تولیدکننده و مصرف کننده تصمیم می گیرند.

ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 25 دی، 1401 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 2,044
بازدید ديروز : 3,450
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir