صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات 

شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: برنامه‌ریزی برای ریشه‌کنی ۶ بیماری مهم دامی تا ۲ سال آینده
اخبار صنایع وابسته
برنامه‌ریزی برای ریشه‌کنی ۶ بیماری مهم دامی تا ۲ سال آینده.....


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ آقامیری از ماموریت سازمان دامپزشکی برای افزایش سطح واکسیناسیون رایگان دام‌های کشور و ریشه‌کنی ۶ بیماری مهم دامی تا ۲ سال آینده خبر داد.

سیدمحمد آقامیری در خصوص سیاست گسترش واکسیناسیون دام‌ها در کشور گفت: سازمان دامپزشکی کشور با تعریف حوزه گسترده‌تر برای واکسیناسیون در تمام مناطق حتی مناطق صعب‌العبور و جامعه عشایری، تاکنون سطح واکسیناسیون را به نسبت سال گذشته بیش از ۳۸ درصد افزایش داده و امید است تا ۲ سال آینده ۶ بیماری مهم و بعضاً مشترک بین انسان و دام، شامل شاربن، لمپی‌اسکین، ppr (طاعون نشخوارکنندگان کوچک)، تب برفکی، آبله و هاری در سراسر کشور پاکسازی و یا کانون‌های آن به حداقل خواهد رسید.

وی با بیان اینکه سازمان دامپزشکی کشور برای مدیریت آن، ستاد مرکزی تشکیل داده است و روزانه در سطح استان‌ها رصد و پیگیری می‌شود، گفت: در همین راستا سازمان دامپزشکی کشور به دلیل محدودیت واکسیناتور برنامه‌ریزی کرده است تا ۱۰ هزار نفر داوطلب به این خدمت مهم آموزش ببینند و در قالب تبصره ۱ ماده ۲۸ قانون نظام دامپزشکی ج. ا. ا به عنوان «کمک‌تکنسین» و «تکنسین» تعریف و گواهی‌نامه مهارت دریافت خواهند کرد و طبق تبصره ۲ همان ماده، پس از طی مراحل قانونی، تحت نظر دکتر دامپزشک در سطح روستا و شهرستان فعالیت خواهند کرد.

آقامیری با بیان اینکه عزم سازمان دامپزشکی کشور در این خصوص جدی است و برای نمونه تاکنون برای مقابله با بیماری تب برفکی ۱۴۰ میلیون دز واکسن و برای بیماری ppr، حدود ۸۰ میلیون واکسن تهیه شده است گفت: از آنجایی که این اقدام برنامه بلندمدت است، به نوعی اشتغال‌زایی برای حدود ۱۰ هزار واکسیناتور آموزش دیده نیز خواهد بود، کما اینکه ۴۰۰ میلیارد ریال برای هزینه واکسیناتوری به استان‌ها تخصیص داده شده است.

 رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه این سازمان با تمام قوا علیه بیماری‌ها به ویژه بیماری‌های مشترک اقدام خواهد کرد گفت: این عملیات با قدرت تداوم خواهد یافت تا سطح واکسیناسیون به بیش از ۸۰ درصد برسد و کشور از هرگونه بیمار‌ی های مهم دامی پاکسازی شود.

ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 17 آذر، 1401 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 2,769
بازدید ديروز : 8,198
مجموع بازدید : 118,787,933
مهمان: 505
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 505
تبلیغات  

نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]