صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

تولید مرغ گرم در کشور بیش از نیاز مصرف است
داخلی
یوسفی با بیان اینکه با اصلاح نظام یارانه ای قیمت نهاده های خوراک دام تقریبا آزاد شد، افزود: اما دولت اجازه آزادسازی قیمت مرغ را نداد و قیمت مصوب آن را افزایش داد و با این اقدام تصمیمات...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از اقتصاد آنلاین محمد یوسفی، رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی کشور در اینباره گفت: دولت هر بار برای اشتباه گذشته خود تصمیم اشتباه دیگری می گیری که نتیجه آن این است که، بازار مرغ روی آرامش به خود نمی بیند. 

وی ادامه داد: اولین اشتباه دولت سیزدهم در بازار مرغ ادامه سیاست غلط قیمت گذاری دستوری به رغم اقدام به اصلاح نظام یارانه ای بود.

یوسفی با بیان اینکه با اصلاح نظام یارانه ای قیمت نهاده های خوراک دام تقریبا آزاد شد، افزود: اما دولت اجازه آزادسازی قیمت مرغ را نداد و قیمت مصوب آن را افزایش داد و با این اقدام تصمیمات اشتباه بعدی را گرفت.

به گفته وی؛ تصمیم اشتباه دیگر دولت روانه کردن مرغ منجمد وارداتی به بازار مصرف برای کنترل افزایش قیمتی بود که خود بنای آن را نهاده بود.

یوسفی یادآور شد: تولید مرغ گرم در کشور بیش از نیاز مصرف است و عرضه مرغ منجمد خارجی به بازار به بهانه کاهش قیمت ها هیچ توجیه ای ندارد.

وی وضعیت صنعت مرغداری کشور در پی اجرای سیاست های اخیر در بازار این کالای اساسی را زیان تولیدکننده و خالی ماندن دست مصرف کننده توصیف کرد که افزایش نارضایتی هر دو طرف را به همراه داشته است.

یوسفی از کاهش انگیزه مرغداران برای تولید و تصمیم آن ها به محدود کردن جوجه ریزی خبر داد که می تواند در آینده شرایط بازار مرغ را نابسامان تر کند.

وی از جمله نشانه های این تصمیم را افت قیمت جوجه ریزی از هر قطعه ۱۵ هزار تومان به ۸ هزار تومان عنوان کرد.

گفتنی است، در حال حاضر هر کیلوگرم مرغ گرم در بازار ۱۱ هزار تومان کمتر از نرخ مصوب یعنی نرخ ۶۳ هزار تومان به فروش می رسد و مرغ منجمد وارداتی با قیمت ۴۲هزار و ۵۰۰تومان، ۲هزار و ۵۰۰ تومان کمتر از نرخ اعلامی دولت یعنی ۴۵ هزارتومان عرضه می شود.

 

ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 3 آذر، 1401 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 688
بازدید ديروز : 3,006
مجموع بازدید : 121,275,845
مهمان: 699
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 699
تبلیغات


  نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]