صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 

شرکت دانش بنیان ویوان

سرانه مصرف مرغ کاهش یافته است
داخلی
طلاکش گفت: قرار بود دولت تسهیلاتی برای نهاده بدهد که به قولش عمل نکرد و نقدینگی یکی از بزرگترین چالش‌های صنعت ماست. از طرفی مصرف کننده‌ها باید یارانه دریافتی را برای مصرف گوشت مرغ و تخم مرغ...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران دکتر سید فرزاد طلاکش بر این عقیده است سرانه مصرف مرغ به میزان قابل توجهی کاهش یافته و الگوی مصرف تخم مرغ تغییر کرده است که آثار تغییر الگوی مصرف در صنعت دیده می‌شود.

 فرزاد طلاکش، دبیرکل فدراسیون طیور ایران در خصوص وضعیت صنعت مرغداری و ماکیان کشور در سال جاری گفت: علیرغم اینکه صنعت برای تغییر نرخ ارز خودش را آماده می‌کرد، قول های حمایتی دولت کامل انجام نشد و صنعت دچار چالش جدی گردید. از طرفی قیمت نهاده‌ها حدودا تا ۵ برابر افزایش پیدا کرده است و مرغداران که توان رقابت نداشتند دچار چالش شدند و آثارش در کاهش جوجه ریزی مرغ گوشتی به شدت نشان داده شد و در مرغ تخم گذار چالش‌های بازار مصرف کننده علائمی را ظاهر کرد که صنعت وضعیت خوبی را ندارد.

طلاکش بیان کرد: قرار بود دولت تسهیلاتی برای نهاده بدهد که به قولش عمل نکرد و نقدینگی یکی از بزرگترین چالش‌های صنعت ماست. از طرفی مصرف کننده‌ها باید یارانه دریافتی را برای مصرف گوشت مرغ و تخم مرغ استفاده می‌کردند که این فقط با کارت یا کوپن الکترونیک صورت می‌پذیرفت که به هر دلیلی جز سیاست های دولت محقق نشده است و یارانه ای که در اختیار مردم هست به سمت هزینه‌های جاری دیگری می‌رود و این موضوع سرانه مصرف مرغ را به میزان قابل توجهی کاهش داده و الگوی مصرف تخم مرغ را تغییر داده است، که آثار تغییر الگوی مصرف در صنعت دیده می‌شود.

وی در ادامه عنوان کرد: امیدوارم با پیگیری‌هایی که صورت می‌پذیرد و تدابیری که باید اتخاذ شود این روند تغییر کند. اگر زیرساخت صنعت مرغ و تخم مرغ به چالش کشیده شود و دچار مشکل گردد به راحتی نمی‌توان برای تامین نیاز مردم واردات انجام داد.

طلاکش در پاسخ به سئوال اگروفودنیوز در خصوص وضعیت آنفولانزای فوق حاد پرندگان در کشور گفت: خوشبختانه در کشور مشکلی نداشتیم. در کشورهای همسایه از جمله روسیه و ترکیه گزارش جزئی وجود داشت ولی به عنوان یک بحران جهانی مطرح نبوده است.

طلاکش خاطرنشان کرد: اگر کشورهای غرب آسیا مانند چین درگیر این موضوع بشوند از طریق مهاجرت پرندگان به ایران تسری پیدا می‌کند که مشکل جدی‌ای نیست ولی مرغداران باید الزامات جدی را رعایت کنند.

دبیرکل فدراسیون طیور ایران در خصوص راههای برون رفت از مشکلات گفت: راه حل‌هایی به صنعت و مرغداران گفته شده ولی عزمی برای حل شدن مشکل و پایین آمدن قیمت تمام شده وجود ندارد. راه حل برای آینده نزدیک این است که ساختار تولید کشور به سمت ساختار زنجیره یکپارچه برود که هم بهره وری بالا برود و هم قیمت تمام شده پایین بیاید. اما راه حل سریع این است که مردم یارانه دریافتی را برای مصرف مرغ و تخم مرغ با کارت الکترونیک پروتئین استفاده کنند .

فرزاد طلاکش در پایان گفت: برای اولین بار در تاریخ ۶۵ ساله صنعت، سند برنامه ۵ ساله طیور کشور منتشر شده است. امیدواریم که دستمایه ای شود تا صنعت راه خودش را از طریق این مجموعه گردآوری شده پیدا کند و دولت همراهی کافی را انجام دهد تا بتوانیم عمل بکنیم.

ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 3 آذر، 1401 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 10,855
بازدید ديروز : 17,336
مجموع بازدید : 110,581,259
مهمان: 349
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 349
تبلیغات

 

 نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]