صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 

شرکت دانش بنیان ویوان

قیمت مرغ منجمد 50 هزار تومان شد
داخلی
دماوندی نژاد گفت: صادرات جوجه یکروزه، تخم مرغ نطفه دار و گوشت مرغ برای سویه آرین بدون هیچ منعی آزاد است. در ارتباط با سایر سویه‌ها هم منعی نداریم اما به دلیل قیمت تمام شده که یک مقدار در کشورمان...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از صداوسیما معاون امور دام و طیور وزارت کشاورزی گفت: ظرف یکی دو روز آینده تصمیمات جدیدی در ارتباط با خرید مرغ های مازاد تولیدی گرفته خواهد شد.

حسین دماوندی نژاد افزود: از سال گذشته مجوز واردات هیچ مرغی صادر نشده و به دلیل اینکه در سال گذشته شرایط عرضه مرغ بسیار نابسامان بود و در جهت تنظیم بازار دولت موظف بود که مقادیر کمبود مرغ با واردات صورت بدهد این مجوز سال گذشته صادر شد. لذا رویکردمان تولیدات داخلی بود و بر همین مبنا هم مجوز صادرات توسط وزارت جهاد داده نشد یا آن مجوز‌هایی که داده شد کنسل شد.

 معاون امور دام و طیور وزارت کشاورزی گفت: فروشگاه‌های زنجیره‌ای ماه‌ها پیش مرغ منجمد را دریافت کردند و در سردخانه‌های آن‌ها موجود است و بصورت محدود عرضه می‌شود. ضمن اینکه قیمت مرغ منجمد را اصلاح کردیم و قیمتش را تا ۵۰ هزار تومان افزایش دادیم که تقاضا روی مرغ گرم هدایت بشود بنابراین هم عرضه منجمد را محدود کردیم هم قیمتش را افزایش دادیم.

او گفت: برای آبان ماه حدود صد و ۹ میلیون قطعه جوجه ریزی صورت گرفته و از حدود ۱۹۰ روز که از اجرای این طرح اصلاح ساختار اقتصادی در بخش دام و طیور صورت گرفته قطعا با یک رویکرد جدیدی مواجه شدیم عبور از فضای ارز ترجیحی به ارز نیمایی، مبنای تولید، تقاضا برای محصولات صنعت گوشت به خصوص مرغ این‌ها مدل‌های جدیدی را می‌طلبد که به سرعت اصلاحات لازم را انجام دادیم و به خصوص در ارتباط با تولید جوجه یک مکانیزم‌های کنترلی را در حال اعمالیم.

دماوندی نژاد گفت: تقریبا ماه به ماه بر مبنای نیازی که پیش بینی می‌شود میزان تولید و جوجه ریزی را کنترل می‌کنیم که این‌ها را داریم کاهشی عمل می‌کنیم. در ارتباط با مرغ تولیدی یک بخش مرغ آرین است که حمایت دولت از این بخش قرار گرفته و برای مرغ آرین خرید را در دستور کار داریم و برای سایر سویه‌ها پیگیری‌های ویژه را وزارت جهادکشاورزی صورت داده و در ستاد بازار این موضوع مطرح است ما امیدواریم که مصوبه لازم را اخذ بکنیم که بتوانیم برای سایر سویه‌ها این اتفاق بیفتد.

 معاون امور دام و طیور وزارت کشاورزی افزود: به زنجیره‌های بزرگ اجازه دادیم مرغ تولیدی شان را ذخیره کنند، چون درخواست کردند که اجازه ذخیره سازی به آن‌ها را بدهیم که در پایان سال بتوانند آن‌ها را عرضه بکنند این مجوز داده شده و ظرف یکی دو روز آینده تصمیمات جدیدی هم در ارتباط با جمع آوری سایر سویه‌ها مرغ تولیدی در بازار اخذ خواهد شد.

دماوندی نژاد گفت: صادرات جوجه یکروزه، تخم مرغ نطفه دار و گوشت مرغ برای سویه آرین بدون هیچ منعی آزاد است. در ارتباط با سایر سویه‌ها هم منعی نداریم اما به دلیل قیمت تمام شده که یک مقدار در کشورمان بالاتر است، شاید امکانات صادرات برای هر کسی محقق نشود.

قیمت مرغ افزایش نخواهد یافت

معاون امور دام و طیور وزارت کشاورزی افزود: سیاست‌های حمایتی ما دوجانبه است هم به وضعیت حمایت از تولیدکنندگان هم در بخش دیگرش مربوط به تنظیم بازار است که این‌ها را ما در راستای هم پیش می‌بریم  تلاش می کنیم قیمت مرغ افزایش پیدا نکند.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 2 آذر، 1401 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 11,282
بازدید ديروز : 17,336
مجموع بازدید : 110,582,513
مهمان: 268
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 268
تبلیغات

 

 نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]