صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: قطع وابستگی به واردات مرغ مادر با لاین آرین
اخبار صنایع وابستهقطع وابستگی به واردات مرغ مادر با لاین آرین......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از فارس، صمد زمانزاد قویدل با بیان اینکه با کیفیت‌ترین نوع مرغ در استان تولید می‌شود، اظهار کرد: شهرستان مرند با دارا بودن ظرفیت‌های بالای تولیدی در زمینه پرورش انواع طیور و تخم مرغ و کشتارگاه‌های مربوطه، مرغ با کیفیت آ مثبت به عنوان بالاترین رتبه محصول و با کیفیت‌ترین نوع مرغ تولید کرده و یکی از قطب‌های تولید گوشت مرغ آذربایجان‌شرقی محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: صنعت مرغداری دومین صنعت بزرگ کشور محسوب می‌‍‌شود و آذربایجان‌شرقی جزو پیشتازان این عرصه است. در صنعت مرغداری، ایجاد زنجیره تولید می‌تواند گامی مهم در جهت ارتقای بهره‌وری شناخته شود. زنجیره تولید گوشت مرغ و تخم مرغ نیز شامل مرغ مادر تخمگذار، مرغ مادر گوشتی، مرغ گوشتی و مرغ تخمگذار بوده جوجه یک روزه که توسط واحدهای مادر تولید می‌شود در این زنجیره قرار داشته و تامین خوراک آماده توسط کارخانجات تهیه خوراک دام نیز حلقه دیگری از زنجیره تولید گوشت مرغ و تخم مرغ به شمار می‌رود.

قویدل افزود: تعداد پنج حلقه در زنجیره تولید گوشت مرغ شامل جوجه‌کشی، پرورش مرغ مادر، فارم گوشتی، کارخانه خوراک دام و کشتارگاه وجود دارد و ما به کسانی که توانایی دراختیار گرفتن این حلقه‌های زنجیره را داشته باشند، مجوز زنجیره تولید چه به صورت حقوقی و یا حقیقی را صادر می‌کنیم.

وی با اشاره به فعالیت دو زنجیره تولید مرغ در استان و راه‌اندازی یک واحد دیگر در روزهای آتی، در خصوص حمایت‌های جهاد کشاورزی از تولید مرغ آرین، تصریح کرد: تولید مرغ مادر کشور سالیان سال وابسته به کشورهای غربی بود اما با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری، وزارت جهاد کشاورزی مکلف شد تا نژاد اصیل و رو به نابودی مرغ آرین را احیا کند.

قویدل با اشاره به حمایت وزارت جهاد کشاورزی از نژاد آرین گفت: با وجود برخی کم و کاستی‌ها ثابت کردیم که حرفی برای گفتن در زمینه تولید این نژاد اصیل داریم و قطع وابستگی به واردات مرغ اجداد و مادر با لاین آرین تحقق می‌یابد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی در خصوص حمایت‌ها از تولید مرغ آرین، تشریح کرد: شرکت پشتیبانی دام در زمان خرید تضمینی، مرغ آرین را با ۱۲ درصد قیمت بیشتر از سایر نوع مرغ‌ها خریداری می‌کند؛ هم‌چنین واحدهای تولید مرغ آرین اجازه دارند تا ۱۰ درصد مازاد بر پروانه تولید کنند و تسهیلات چهار درصدی به مرغداری‌های مرغ مادر آرین ارائه می‌شود.

قویدل با اشاره به توزیع نهاده‌های دامی با شرایط ویژه به این مرغداری‌ها، یادآور شد: با این اقدام سعی داریم که مرغداری‌ها را به سمت جوجه‌ریزی آرین سوق دهیم و بتوانیم با تکیه بر توانمندی‌های داخلی، نژادهای مرغداری‌های استان را اصلاح کرده و خودمان صاحب گله، اجداد و مادر نژاد آرین شویم و از وابستگی خارج شویم.

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 30 آبان، 1401 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 2,407
بازدید ديروز : 1,706
تبلیغات


نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir