صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 

شرکت دانش بنیان ویوان

توقف صادرات دام زنده به قطر در آستانه جام جهانی
داخلی
صدر دادرس با بیان اینکه گزارشی از صادرات دام به قطر ارائه نشده است، گفت: تا به امروز بیش از ۷۰ هزار راس دام به کشورهای عراق و کویت صادر کرده‌ایم؛ اما این رقم از صادرات چندان تاثیری در قیمت دام زنده نمی‌گذارد...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از ایلنا؛ مدیر عامل اتحادیه دامداران ایران خاطر نشان کرد: براساس توافق، قرار بود اتحادیه دامداران از طریق قرنطینه‌ بوشهر که قطری‌ها خود در آنجا سرمایه‌گذاری کرده بودند ۵۰ هزار راس گوسفند نر به این کشور صادر کند. مقدمات انجام این کار نیز فراهم شد اما متاسفانه کارت بازرگانی برای افراد زیادی صادر شده و همین مسئله روند صادرات دام را باچالش مواجه کرد.

مجتبی عالی در پاسخ به این پرسش که شما از صادرات ۵۰ هزار راس دام زنده به قطر برای جام جهانی فوتبال خبر دادید آیا موفق به صادرات این تعداد دام به قطر شدیم؟ گفت: برنامه اصلی این بود که اتحادیه دامداران از طریق قرنطینه‌ بوشهر که قطری‌ها خود در آنجا سرمایه‌گذاری کرده بودند ۵۰ هزار راس گوسفند نر به این کشور صادر کند. مقدمات انجام این کار نیز فراهم شد؛ اما متاسفانه کارت بازرگانی برای افراد زیادی صادر شده است و همین مسئله روند صادرات دام را باچالش مواجه کرده و به نوعی بازار قطر را خراب کردند.

مدیرعامل اتحادیه دامداران ایران با اشاره به از دست رفتن بازار قطر، گفت: طرف قطری به ایران آمد و کارهای قرنطینه‌ای نیز انجام شد اما به دلایلی که اشاره کردم این بازار را از دست دادیم؛ البته گزارش‌های مبنی به صادرات دام به قطر از طریق دامداران خوزستان به‌دست ما رسیده است.

همچنین در این رابطه افشین صدر دادرس رئیس اتحادیه دام سبک گفت: اطلاعاتی که مسئولان برای صادرات دام اعلام می‌کنند باهدف دلخوش کردن تولیدکنندگان در رسانه‌ها مطرح می‌شود اما در عمل شاهد اجرا نمی‌شوند.

وی با بیان اینکه گزارشی از صادرات دام به قطر ارائه نشده است، گفت: تا به امروز بیش از ۷۰ هزار راس دام به کشورهای عراق و کویت صادر کرده‌ایم؛ اما این رقم از صادرات چندان تاثیری در قیمت دام زنده نمی‌گذارد.

رئیس اتحادیه دام سبک ادامه داد: معاون امور دام وزارت کشاورزی تعداد مازاد دام سبک را حدود ۲ میلیون راس عنوان کرده است و اگر صادرات دام با همین روند ادامه داشته باشد تا پایان سال شاید بتوان حدود ۲۰۰ هزار راس دام صادر کنیم که این عدد فاصله معناداری با تعداد مازاد دام دارد. شرایط تولید برای دام سنگین پیچیده‌تر است چراکه عوارض سنگینی برای صادرات این دام وضع شد و همین مسئله انگیزه‌ای صادرات را سلب کرد. از سوی دیگر این گوشت نتوانست در بازار داخلی جذب شود از این‌رو شرایط این تولیدکنندگان بسیار پیچیده‌ شده است.

صدردادرس میانگین قیمت بره نر پرواری را کیلویی ۷۲ تا ۷۳ هزار تومان دانست و افزود: قیمت دام زنده با قیمت گوشت در بازار رابطه منطقی ندارد.

این فعال حوزه دامپروری با اشاره به کمبود نقدینگی دامداران، گفت: طرح دامدارکارت به صورت کامل اجرا نشد؛ همچنین بعد از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی دولت به دامداران تعهداتی داد که درعمل به هیچ کدام از آنها عمل نکرد بنابراین دامدار باید نهاده مورد نیاز را ۶ برابر قیمت اسفند خریداری کند اما قیمت دام تولیداش تغییر نکند. طبیعی است که تولید دیگر توجیه اقتصادی ندارد از این‌رو شاهد کشتار دام‌های مولد از سوی دامداران هستیم؛ وزارت کشاورزی هم برنامه‌ای برای کمک به تولیدکنندگان دام مولد ندارد و در کاغذ از دام‌پروری حمایت می‌کند.

به گفته وی؛ وقتی دام مولدی نباشد بره‌ای نیست که بخواهیم آن را پروار کنیم و وقتی دامی برای پروار نباشد گوشتی تولید نمی‌شود، این خلاصه حال تولید دام در کشور است.

ارسال شده در مورخه : شنبه، 28 آبان، 1401 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 11,300
بازدید ديروز : 17,336
مجموع بازدید : 110,582,567
مهمان: 263
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 263
تبلیغات

 

 نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]