صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

تازه ها: نقش دارچین در پیشگیری و درمان بیماری‌های قلبی......
تازه ها

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از ایسنا، پژوهشگران کشور در یک تحقیق مروری، اثرات گیاه دارویی دارچین را بر کنترل بیماری‌های قلبی عروقی مورد بررسی قرار داده و بر مزایای آن تاکید کرده‌اند.
بیماری‌های قلبی عروقی کماکان از علل اصلی مرگ‌ومیر در سراسر جهان شناخته می‌شوند. این بیماری‌ها شامل اختلالات ایسکمیک قلبی، پرفشاری خون، بیماری‌های مادرزادی قلب، روماتیسم قلبی، کاردیومیوپاتی، آندوکاردیت، نارسایی قلبی و همچنین آریتمی‌ها هستند. سکته قلبی و نارسایی قلبی، یک‌سوم تا نیمی از موارد بیماری‌های قلبی عروقی را تشکیل می‌دهند. طبق پیش‌بینی‌ها تا سال ۲۰۳۰ میزان مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی به بیش از ۲۳ میلیون مورد خواهد رسید. بسیاری از شرایط، ازجمله عادت‌های نامناسب غذایی، استرس، استعمال دخانیات، بی‌تحرکی و بیماری‌هایی ازجمله دیابت، تصلب شرایین و پرفشاری خون می‌توانند باعث پیشرفت بیماری‌های قلبی عروقی شوند.

بر اساس گفته‌های متخصصان، استفاده از درمان‌های رایج در درمان بسیاری از بیماری‌های قلبی عروقی، صرف نظر از عوارض وسیع آن برای بسیاری از مردم، مقرون‌به‌صرفه نبوده و در مقابل استفاده از گیاهان دارویی با توجه به اعتقادات و سازگاری‌های فرهنگی، عوارض کمتر، در دسترس بودن و ارزان بودن، بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. چاشنی‌ها و ادویه‌های غذایی از عناصر مهم رژیم غذایی بوده و هزاران سال است که برخی از آن‌ها به‌عنوان گیاهان دارویی در درمان بسیاری از بیماری‌ها، ازجمله عفونت‌های باکتریایی، سرفه، سرماخوردگی و بیماری‌های قلبی عروقی استفاده می‌شوند. خواص دارویی مختلفی شامل اثرات تنظیم‌کنندگی سیستم ایمنی، خواص آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی در برابر بیماری‌های مختلف به برخی از ادویه‌ها نسبت داده شده است.

در این خصوص، گروهی از پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی مشهد در یک مطالعه مروری، اثرات گیاه دارویی و ادویه معروف و محبوب دارچین را بر ریسک‌فاکتورها یا عوامل خطرزای بیماری‌های قلبی‌عروقی مورد بررسی قرار داده‌اند.

آن‌ها در این مطالعه، کلیدواژه‌های تخصصی مربوطه را در پایگاه‌های اطلاعاتی پابمد، ساینس دایرکت، وب آو ساینس، گوگل اسکالر، اسکوپوس و پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی بدون محدودیت زمان تا ماه مارس سال ۲۰۲۱ جستجو کرده و مقالات و اطلاعات مورد نیاز تحقیق را استخراج کردند.

نتایج بیشتر مطالعات انسانی و حیوانی انجام‌شده روی این موضوع حاکی از آن بود که دارچین اثرات مفیدی در پیشگیری و درمان بیماری‌های قلبی‌عروقی از طریق کاهش استرس اکسیداتیو و آپوپتوز یا مرگ سلولی و همچنین بهبود فشارخون و پارامترهای چربی خون دارد.

به گفته مریم محمودآبادی، پژوهشگر گروه فیزیولوژی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و همکارانش، «در تحقیق ما، از مجموع ۲۰۴ مقاله یافت‌شده در پایان جست‌وجو، درنهایت ۵۱ مقاله به‌طور کامل بررسی و از اطلاعات آن در این مطالعه مروری استفاده شد. در مقالات نهایی‌شده، نتایج مربوط به اثرات دارچین بر ریسک‌فاکتورهای بیماری‌های قلبی‌عروقی، ازجمله بالا بودن سطح چربی خون، پرفشاری خون و استرس اکسیداتیو بررسی شد».

آن‌ها افزوده‌اند: «مطالعات بررسی‌شده نشانگر اثرات مفید دارچین در پیشگیری از بروز بیماری‌های قلبی عروقی هستند. دارچین و همچنین ترکیبات مختلف آن می‌توانند با کاهش ریسک فاکتورهای مختلف ازجمله سطح چربی‌های خون و فشارخون و بهبود توازن عوامل اکسیدان و آنتی‌اکسیدان نقش مؤثری در پیشگیری و درمان بیماری‌های قلبی عروقی داشته باشند».

دارچین یا به قول انگلیسی‌زبان‌ها، سینامون، گیاهی متعلق به خانواده لوراسه با ۲۵۰ گونه مختلف است. این گیاه، یک درختچه همیشه‌سبز است که در آسیا و استرالیا یافت می‌شود. دو نوع از این گونه‌ها به نام‌های «کاسیا» و «وروم» معروف‌ترین دارچین‌ها هستند.

محمودآبادی و همکارانش اشاره کرده‌اند: «برگ و پوست شاخه دارچین به‌عنوان گیاه دارویی و همچنین در آشپزی به‌عنوان ادویه طعم‌دهنده و رنگ دهنده از زمان‌های قدیم در کشورهای مختلف استفاده می‌شده‌اند. در طب سنتی نیز، دارچین در درمان آرتریت، عفونت‌ها و همچنین به‌عنوان ضد سرفه، آنتی‌اکسیدان، ضدالتهاب و ضد درد در مشکلات دندان و زخم استفاده می‌شده است».

این اطلاعات به‌صورت یک مقاله علمی پژوهشی در نشریه‌ای موسوم به «طب داخلی روز» منتشر شده است. این فصل‌نامه علمی پژوهشی، متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گناباد است.

ارسال شده در مورخه : شنبه، 16 مهر، 1401 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,392
بازدید ديروز : 2,084
تبلیغات 


نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir