صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات 

شرکت دانش بنیان ویوان

تازه ها: نقش رژیم‌های غنی از سبزیجات در جلوگیری از ابتلا به دیابت......
تازه ها

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از ایسنا، نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد رژیم‌های غنی از سبزیجات می‌توانند اکسید نیتریک را که در جلوگیری از ابتلا به دیابت مؤثر است، تامین کنند.

 اکسید نیتریک مولکول کوچکی است که نقش‌های زیادی در بدن دارد. این ترکیب تقریبا توسط هر نوع سلولی در بدن انسان تولید می‌شود و یکی از مهم‌ترین مولکول‌ها برای سلامت رگ‌های خونی به حساب می‌آید. به عبارت دیگر کفایت این ماده در بدن موجب تسهیل در گردش خون می‌شود و می‌تواند به مدیریت بهتر بیماری دیابت و سندروم متابولیک کمک کند. این آثار به حدی است که امروزه مکمل‌های حاوی اکسید نیتریک را بدل به یکی از محبوبترین‌های بازار مکمل‌ها کرده است.

دو مسیر اصلی در بدن برای تولید این مولکول ارزشمند وجود دارد که یکی از آنها تحت تاثیر مواد خوراکی است. دکتر اصغر قاسمی، رئیس مرکز تحقیقات فیزیولوژی پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان این مطلب گفت: در مورد اینکه منشأ خوراکی اکسید نیتریک تا چه میزان در تامین مقدار مورد نیاز این ماده در بدن نقش دارد، اختلاف نظر بین متخصصان وجود دارد، به این مفهوم که گروهی اعتقاد دارند تامین نیتریک اکسید از مسیری که با منشأ دریافت مواد اولیه از بیرون است، تاثیر چندانی بر کفایت این ماده در بدن ندارد.

این استاد دانشگاه به دنبال بررسی این فرضیه در منابع، اظهار کرد: هنگامی که منشأ تغذیه‌ای اکسید نیتریک قطع می‌شود، احتمال بروز سندروم متابولیک و دیابت در موش‌های صحرایی افزایش پیدا می‌کند و این یافته مؤید این فرضیه است که با مداخله‌های تغذیه‌ای مانند رژیم‌های غنی از سبزیجات می‌توان از طریق کمک به تکافوی اکسید نیتریک در جهت پیشگیری از ابتلا به دیابت اقدام کرد.

بر اساس این گزارش، نیترات، به عنوان پیش‌ساز نیتریک اکسید در بدن، ترکیبی است که در چغندر و سبزی‌های برگ تیره مانند اسفناج یافت می‌شود. این ترکیب علاوه بر تاثیر در پیشگیری از دیابت بر روی پیشگیری از پرفشاری خون و محافظت از سیستم قلبی عروقی نیز تاثیر دارد.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 6 مهر، 1401 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 3,200
بازدید ديروز : 3,732
مجموع بازدید : 120,599,843
مهمان: 680
عضو: 1
مجموع انلاین ها : 681
01. Serinews  - مدير
تبلیغات


  

     


نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]