صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات 

شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: تولید ۲.۶ میلیون تن آبزی هدف‌گذاری شده است
اخبار صنایع وابستهتولید ۲.۶ میلیون تن آبزی هدف‌گذاری شده است......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از بازار حسینی، رئیس سازمان شیلات گفت: در چهار سال پیش‌رو، تولید آبزیان تا ۲.۶ دهم میلیون تن هدف‌گذاری شده است.

سید حسین حسینی اظهار کرد: استان اردبیل رتبه ۱۶ را در تولید آبزیان دارد و در سه گونه ماهیان سردابی، گرمابی و خاویاری تولیدات خود را انجام می‌دهد.

وی تصریح کرد: استان اردبیل مستعد تولید و پرورش آبزیان است که برخی ظرفیت‌های آن تاکنون مغفول مانده است.

رئیس سازمان شیلات گفت: در برنامه تحولی سازمان شیلات در افق ۱۴۰۴ برنامه تولید ۱۷ هزار تن انواع آبزیان پیش‌بینی شده است.

حسینی افزود: در تحقق این برنامه مدیران جهادی و تولیدکنندگان تلاشگر در صحنه هستند تا این برنامه را در راستای کمک به تأمین امنیت غذایی اجرایی و عملیاتی کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: سال گذشته یک میلیون و ۲۵۷ هزار تن تولید آبزیان را در کشور شاهد بودیم که ۷۰۲ هزار تن آن صید و ۵۵۵ هزار تن آن از محل آبزی‌پروری بوده است.

حسینی اضافه کرد: امسال پیش‌بینی می‌کنیم تولید آبزیان از مرز یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن در کشور بگذرد که با تلاش فعالان این عرصه تحقق این امر امکان‌پذیر است.

وی بیان کرد: در افق ۱۴۰۴ برنامه تولید ۲.۶ دهم میلیون تن هدف‌گذاری شده و با شکل‌گیری کمیته سرمایه‌گذاری در شیلات ایران، حمایت و جذب سرمایه‌گذاران و ترغیب و تشویق آنها به آبزی‌پروری انجام شده است.

حسینی صنعت آبزی‌پروری را صنعت ثروت‌آفرین همراه با توجیه‌پذیری و قابلیت‌های بیشمار توصیف کرد و ادامه داد: با بسته‌های حمایتی و تشویقی که سازمان شیلات برای سرمایه‌گذاران ارائه خواهد کرد، تلاش بر افزایش تولید در این بخش است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: همزمان با اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها، برای حمایت از تولید داخلی با هدف تشویق سرمایه‌گذاران به حضور در حوزه آبزی‌پروری پرداخت تسهیلات ارزان قیمت در دستور کار قرار گرفته که در قالب شیلات کارت ۲۰۰ میلیون تومان با نرخ سود ۱۲ درصد و بازارگاه تا ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات با نرخ سود ۱۵ درصد پرداخت می‌شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: هیچ مشکلی در تأمین خوراک آبزیان در کشور نداریم چرا که ظرفیت تولید ما بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن است در حالی که واحدهای پرورش ماهی به ۴۷۵ هزار تن خوراک آبزیان نیاز دارند.

ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 30 مرداد، 1401 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 2,633
بازدید ديروز : 8,198
مجموع بازدید : 118,787,525
مهمان: 481
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 481
تبلیغات  

نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]