صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات 

شرکت دانش بنیان ویوان

پیش‌بینی تولید بیش از ۳.۷ میلیون تن گوشت مرغ و تخم‌مرغ
داخلی
امینی افزود: ظرفیت تولید گوشت مرغ و تخم‌مرغ بیش از اعداد اعلام شده است، اما به دلیل محدودیت بازار مصرف داخلی و صادرات، پیش بینی فعلی را برای بخش تولید انجام داده‌ایم...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از وزارت جهاد کشاورزی،مدیرکل دفتر طیور وزارت جهاد کشاورزی پیش بینی کرد امسال نزدیک به سه میلیون و ۷۸۰ هزار تن گوشت مرغ و تخم مرغ در کشور تولید شود.

امید امینی با بیان این مطلب گفت: امسال تولید حدود دو میلیون ۶۰۰ هزار تن گوشت مرغ و یک میلیون و ۱۸۰ هزار تن تخم‌مرغ پیش‌بینی شده است.

وی افزود: ظرفیت تولید گوشت مرغ و تخم‌مرغ بیش از اعداد اعلام شده است، اما به دلیل محدودیت بازار مصرف داخلی و صادرات، پیش بینی فعلی را برای بخش تولید انجام داده‌ایم.

امینی نیاز تخم‌مرغ در ماه‌های کم مصرف را کمتر از ۸۵ هزار تن و در ماه‌های پرمصرف بیش از ۹۵ هزار تن عنوان کرد و اظهار داشت: در چهار ماهه امسال به طور میانگین ماهانه ۸۷ هزار تن تخم‌مرغ در کشور تولید و برنامه‌ریزی شده این میزان تولید به بیش از ۹۰ هزار تن در ماه افزایش یابد.

وی درباره صادرات گوشت مرغ و تخم‌مرغ نیز تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تا هفته گذشته نزدیک به ۲۱۰۰ تن تخم‌مرغ خوراکی، بیش از ۷ میلیون قطعه تخم مرغ نطفه دار و ۲ هزار تن گوشت مرغ صادر شده است.

مدیر کل دفتر طیور وزارت جهاد کشاورزی، تامین نیاز داخلی و رفع کامل محدودیت های صادراتی را از برنامه های معاونت امور تولیدات دامی دانست و گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا کنون صادرات گوشت مرغ، تخم مرغ، جوجه یکروزه و تخم مرغ نطفه دار داشته ایم.

وی افزود: رفع محدودیت ها شامل برداشتن عوارض صادراتی، تسهیل در صدور مجوزها و کاهش بوروکراسی می شود.

امینی ادامه داد: در راستای کاهش بوروکراسی طبق آخرین ابلاغ جهاد کشاورزی، صدور مجوز ها حتی از سوی تشکل ها برداشته شده و اگر محصولی شرایط و ضوابط بهداشتی داشته باشد می تواند صادر شود.

وی تصریح کرد: تشکل ها نیز مسوولیت مدیریت و نظارت بر بازار و صادرات را انجام خواهند داد.

امینی درباره قیمت محصولات طیور نیز اذعان داشت: دو مدل افزایش قیمت وجود دارد که یکی ناشی از بر هم خوردن عرضه و تقاضا و کمبود تولید است که مورد پسند ما نیست، اما افزایش قیمت دیگر که ناشی از افزایش هزینه های تولید می باشد را برای پایداری تولید باید بپذیریم.

وی افزود: اگر در این روزها افزایش قیمت نسبت به ابتدای سال در بازار دیده می شود ناشی از افزایش هزینه تولید بر اثر حذف ارز ترجیحی نهاده ها، اجرای طرح مردمی سازی و اصلاح یارانه ها و پرداخت مستقیم یارانه به مردم است.

مدیر کل دفتر طیور وزارت جهاد کشاورزی گفت: در چند ماه گذشته پس از اجرای طرح مردمی سازی و اصلاح یارانه ها به علت کاهش مصرف داخلی، گوشت مرغ زیر قیمت مصوب یعنی کمتر از ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان به ازای هر کیلو گرم و تخم مرغ زیر قیمت مصوب ۳۹ هزار و ۵۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم در بازار عرضه شده که هرچند خوشایند مصرف کننده است، اما تولیدکننده را متضرر می کند.

وی گفت: تولید کننده برای تولید پایدار باید با سود منطقی محصولش را به بازار عرضه کند ، در غیر این صورت تمایلی به تولید نخواهد داشت.

امینی درباره علت کاهش جوجه ریزی در ماه های اخیر نیز بیان کرد: وقتی قیمت محصول تولید شده پایین تر از قیمت مصوب در بازار معامله شود، نتیجه اش کاهش جوجه ریزی خواهد بود و تولید کننده گله های جوجه یکروزه نیز زودتر از سن معمول گله هایش را حذف می کند و ادامه این روند چالش ایجاد خواهد کرد.

وی درباره حمایت دولت از تولیدکنندگان مرغ و تخم مرغ پس از اجرایی شدن طرح مردمی سازی یارانه ها اظهار داشت: در حال حاضر خرید تضمینی این محصولات از طریق شرکت پشتیبانی امور دام صورت می گیرد و از ا ابتدای سال تا کنون بیش از ۵۰ هزار تن گوشت مرغ و بیش از ۷ هزار تن تخم مرغ خوراکی از تولید کنندگان توسط شرکت پشتیبانی اموردام از تولیدکنندگان خریداری شده است.

ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 25 مرداد، 1401 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 8,901
بازدید ديروز : 14,591
مجموع بازدید : 108,222,137
مهمان: 171
عضو: 1
مجموع انلاین ها : 172
01. Serinews  - مدير
تبلیغاتنماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]