صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات 

شرکت دانش بنیان ویوان

زیان ۱۵ هزار تومانی مرغداران در فروش هر کیلو مرغ
داخلی
کمالی سروستانی می گوید: گرچه در تیرماه برآوردها حاکی از آن بود که جوجه ریزی به حدود ۱۰۶ تا ۱۰۷ میلیون قطعه برسد، اما این‌میزان‌محقق نشد که با این وجود پیش بینی می شود جوجه ریزی مرداد ...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران محمدعلی کمالی سروستانی گفت:با توجه به هزینه های بالای تولید، حداقل قیمت تمام شده هر کیلو مرغ زنده بالای ۴۹ هزار تومان است که بواسطه نبود کشش بازار، مرغداران در فروش هر کیلو مرغ ۱۵ هزار تومان زیان می کنند.

به گفته او، در شرایط کنونی که عرضه بیش از تقاضاست، دولت با قیمت های حمایتی باید اقدام به جمع آوری مرغ مازاد، تسهیل صادرات و پرداخت مشوق صادراتی جهت پایداری تولید کند.

کمالی سروستانی می گوید: گرچه در تیرماه برآوردها حاکی از آن بود که جوجه ریزی به حدود ۱۰۶ تا ۱۰۷ میلیون قطعه برسد، اما این‌میزان‌محقق نشد که با این وجود پیش بینی می شود جوجه ریزی مرداد به ۸۱ تا ۸۲ میلیون قطعه برسد.

مشاور اتحادیه مرغداران‌گوشتی گفت: طبق روال همه ساله در شهریور تقاضا برای خرید مرغ بواسطه تخصیص بخشی از درآمدهای خانوار به بازگشایی مدارس کاهش می یابد که این‌موضوع می تواند اثر منفی در بازار داشته باشد.

بررسی های میدانی نشان می دهد که قیمت کنونی هر کیلو مرغ ۵۰ تا ۵۵ هزار تومان، ران‌ مرغ ۴۸ تا ۵۳ هزار تومان، سینه ۱۰۰ تا ۱۱۰ هزار تومان و فیله مرغ ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزار تومان است که همچنان مرغ کمتر از نرخ مصوب در بازار عرضه می شود.

بسیاری از کارشناسان صنعت مرغداری براین باورند که با اصلاح نظام یارانه و نزدیک شدن نرخ نهاده دامی به بازار آزاد، قیمت‌گذاری دستوری معنایی ندارد و تنها دولت در راستای حمایت از مرغداران‌ قیمت خرید حمایتی باید اعلام کند که به رغم‌توافق نرخ ۴۹ هزار تومان به ازای خرید هر کیلو مرغ از مرغدار، اما تاکنون پشتیبانی امور دام با این‌ نرخ خرید نکرده است.

ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 25 مرداد، 1401 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 9,961
بازدید ديروز : 14,591
مجموع بازدید : 108,225,335
مهمان: 167
عضو: 1
مجموع انلاین ها : 168
01. Serinews  - مدير
تبلیغاتنماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]