صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات 

شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: دشواری دامداران گلستانی در تامین نهاده
اخبار صنایع وابستهدشواری دامداران گلستانی در تامین نهاده......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از بازار شعبانی، دامدار سنتی گلستان گفت: برای تامین هزینه خوراک دام، خودرویم را فروختم اما هنوز در تامین نهاده دامی با مشکل مواجه هستیم و دولت تنها خوراک یک روز دام شیرده را می دهد.

حسین شعبانی اظهار کرد: شغل دامداری را بعد از پدرم ادامه دادم و سال هاست که در این حوزه فعالیت می کنم و هیچ زمان شرایط دامداران به این سختی نبوده است.

این دامدار سنتی گلستان ادامه داد: در گذشته این امکان وجود داشت که بتوانیم بخشی از نیاز خوراک دام را از جنگل و مراتع تامین کنیم اما با ممنوعیت چرای دام از مراتع، متاسفانه از این بخش هم محروم شدیم.

وی با اشاره به تخصیص نهاده دولتی در گذشته، ادامه داد: پیش از حذف ارز 4200 تومانی، دولت نهاده را با تخصیص یارانه در اختیار دامدار قرار می داد که پس از هدفمندسازی یارانه ها نهاده کیلوی دو هزار تومان به بیش از ۱۱ هزار تومان رسید.

شعبانی گفت: همه این ها سبب شده که به عنوان یک دامدار دیگر توانایی تهیه نهاده برای دام های خود را نداشته باشم و ماه گذشته برای تامین هزینه خوراک دام مجبور به فروش پیکان وانتم شدم.

وی اظهار کرد: اما متاسفانه الان بعد از گذشته یک ماه هر چه نهاده خریداری کردم به پایان رسید و حالا مجبور به فروش گاوهای خود هستیم تا بتوانیم شکم دام های دیگر را سیر کنیم.

این دامدار گلستانی تصریح کرد: با این وضعت عدم تامین نهاده، شیردهی گاوها به کمتر از نصف رسیده و علاوه بر آن، شرکت های لبنی از دامدار شیر خام را کیلویی ۱۰ الی ۱۱ هزار تومان خریداری می کنند که اصلا به صرفه نیست و با هزینه تولید همخوانی ندارد.

وی ضمن تاکید بر این نکته که دامداران در شرایط بسیار سختی به سر می برند، گفت: از طرف دیگر شنیده می شود که واردات گوشت برزیلی آغاز شده؛ گویی همه برنامه ها و سیاست گذاری ها اشتباه سبب شده که امروز با به جایگاهی برسیم که حتی قدرت سیر کردن شکم دام های خود را نداشته باشیم.

شعبانی در خاتمه گفت: تمام ثروت و سرمایه من دام هایی است که در طی سال ها به سختی خریداری و از آنها مراقبت کردم و زندگی من از این راه تامین می شود اما در حال حاضر همه تلاش خود را انجام دادیم تا بتوانم دام ها را حفظ کنیم.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 19 مرداد، 1401 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,473
بازدید ديروز : 2,695
مجموع بازدید : 120,542,045
مهمان: 178
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 178
تبلیغات


 

    نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]