صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات 

شرکت دانش بنیان ویوان

ترکیه درکمین تصاحب بازار تخم مرغ افغانستان
داخلی
نبی‌پور با اشاره به کاهش مصرف تخم‌مرغ در ایام محرم، گفت: روزانه 3هزار تن تخم‌مرغ در کشور تولید می‌‌شود که 200 تن از حجم تولید در دست تولیدکنندگان می‌ماند و بازار مصرف ندارد...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از ایلنا ناصر نبی‌پور رئیس اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با اشاره به کاهش مصرف تخم‌مرغ در ایام محرم، گفت: روزانه 3هزار تن تخم‌مرغ در کشور تولید می‌‌شود که 200 تن از حجم تولید در دست تولیدکنندگان می‌ماند و بازار مصرف ندارد.

این فعال اقتصادی با بیان اینکه شرکت پشتیبانی امور دام اقدام به خرید و ذخیره‌سازی تخم‌مرغ می‌کند، افزود: روند ذخیره‌سازی تخم‌مرغ از سوی این شرکت کند است؛ از سوی دیگر دولت مدت‌دار خریدها را انجام می‌دهد و این شیوه خرید نمی‌تواند نیاز نقدینگی واحدهای تولیدی را تامین کند.

وی با اشاره به پایین بودن نرخ خرید تخم‌مرغ، بیان کرد: مردم توان خرید تخم‌مرغ شانه‌ای 80 تا 90 هزار تومان را ندارند به همین دلیل تولید در دست تولیدکنندگان می‌ماند.

این فعال اقتصادی ادامه داد: قیمت یک کیلو تخم‌مرغ حدود 45 هزار تومان برای تولیدکنندگان تمام می‌شود این در حالیست که دولت قیمت فروش تخم‌مرغ را 35 هزار و 500 تومان اعلام کرد و در هر کیلو تولیدکنندگان حدود 10 هزار تومان ضرر می‌کنند.

 رئیس اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با تفکیک سن گله‌های مرغ‌های تخم‌گذار، تصریح کرد: واحدهای تولیدی که سن گله‌شان بالای 60 هفته است به نسبت شرایط مناسبی دارند اما برای واحدهای تولیدی که گله‌شان 50 هفته است شرایط وخیم است چراکه از ارز ترجیحی استفاده نکردند و دولت باید از آنها حمایت کند.

وی با بیان اینکه تولیدکنندگان امیدوارند در 6 ماه دوم سال شرایط بهتر شود، افزود: میزان مصرف تخم‌مرغ در 6 ماه دوم سال بالا می‌رود و این احتمال وجود دارد که قیمت تخم‌مرغ در این بازه زمانی افزایش پیدا کند که اگر قیمت‌ها بالا برود بدون تردید شاهد کاهش خرید از سوی مردم خواهیم بود.

نبی‌پور میزان صادرات روزانه تخم‌مرغ را حدود 40 تا 50 تن عنوان کرد و افزود: تخم‌مرغ روزانه به افغانستان صادر می‌شود اما اگر قیمت این محصول بالا برود بازار افغانستان را از دست خواهیم داد؛ چراکه ترکیه در کمین تصاحب این بازار است.

این فعال اقتصادی در پایان تصریح کرد: راه نجات صنعت تولید تخم‌مرغ این است که دولت مشوق‌های صادراتی برای تولیدکنندگان در نظر بگیرد؛ دولت میلیاردها تومان بعد از آزادسازی نرخ ارز سود عایدش شد پس شایسته است که با مشوق‌های صادراتی بازارهای صادراتی بیشتری برای تولیدکنندگان در نظر بگیرد.

ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 11 مرداد، 1401 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 12,230
بازدید ديروز : 25,087
مجموع بازدید : 105,412,277
مهمان: 211
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 211
تبلیغات

نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]