صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات 

شرکت دانش بنیان ویوان

قیمت تخم مرغ به ۱۰۵ هزار تومان رسید
داخلی
پس از گرانی مواد پروتئینی مردم بیشتر متقاضی خرید تخم مرغ شدند، اما امروز با تغییرات روزانه در قیمت کمتر مصرف کننده نهایی به سمت خرید تخم مرغ می‌رود...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از اقتصاد 24 تخم مرغ‌های لاکچری هم وارد بازار شد؛ هر شانه ۳۰ عددی تخم مرغ پوست تیره و درشت در برخی از مناطق تهران به ۱۳۰ هزار تومان رسیده است.
بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد؛ تخم مرغ‌های لاکچری هم وارد بازار شده است. طبق اظهارات فروشندگان این محصول، مرغ‌های تخم گذاری که تنها از ذرت به عنوان خوراک طیور استفاده می‌کنند پوست تخم مرغ‌ها با رنگ تیره ترو درشت‌تر از سایر تخم مرغ‌های عرضه شده در بازار می‌باشد و هر شانه ۳۰ عددی این تخم مرغ را به ۱۳۰ هزار تومان در برخی از فروشگاه‌های مناطقی از تهران رسیده است.

فروشگاه‌های سطح شهر با هر ترفندی بدنبال تعیین قیمت وسود بیشتراز فروش این محصول هستند.

درشتی، رنگ پوست و تاریخ تولید، ملاک تعیین قیمت هر شانه تخم مرغ در فروشگاه‌های سطح شهر شده یعنی فروشندگان بر حسب سلیقه و تعیین قیمت گذاری از سوی دلالان حلقه توزیع، هر شانه تخم مرغ نرخ گذاری می‌شود.

مشاهدات میدانی از خرده فروشی‌های سطح شهر تهران حاکی از رسیدن قیمت هر شانه ۳۰ عددی تخم مرغ به بیش از ۱۰۵ هزارتومان است. این در حالیست که چند روز گذشته قیمت حداکثرآن ۱۰۰ هزارتومان بود.
قیمت کنونی هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۳۵ هزار تومان است؛ بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد با نرخ واقعی بیش از ۳۰ هزار تومان اختلاف دارد. درحالی که قیمت تخم مرغ در میادین ملاک قیمت مصوب است در این مراکز هر کیلو تخم مرغ ۳۹ هزارو ۸۰۰ تومان فروخته می‌شود.

نوسان در بازار تخم مرغ شرایط خرید را برای مصرف کننده نهایی سخت‌تر کرده است.

پس از گرانی مواد پروتئینی مردم بیشتر متقاضی خرید تخم مرغ شدند، اما امروز با تغییرات روزانه در قیمت کمتر مصرف کننده نهایی به سمت خرید تخم مرغ می‌رود.

هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی در میادین میوه و تره بار با قیمت ۷۶ هزار تومان به فروش می‌رسد در حالی که در برخی مغازه‌های سطح شهر قیمت هر شانه تخم مرغ به ۱۰۵ هزار تومان رسیده و در برخی مناطق این شانه تخم مرغ‌ها ۱۳۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

مدت هاست موضوع آزاد سازی قیمت‌ها از سوی تولید کنندگان مطرح و بر اجرای هر چند سریعتر آن تأکید دارند، اما نبود نظارت بر قیمت‌ها  اجرای چنین اقدامی را برای مصرف کننده نهایی بسیار سخت و غیر جبران کرده است.

این در حالی است که ناصر نبی‌پور رئیس هئیت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذارمی گوید: تعدد واسطه‌ها و دلال حداقل ۳ دست از درب مرغداری تا مغازه عاملی برای نوسان در بازار تخم مرغ می‌شود.

امروز با حضور همین دلالان تخم مرغ‌ها در مغازه‌های سطح شهر با ترفند‌های مختلف فروخته می‌شود. برخی تخم مرغ‌ها پوست تیره‌تر و برخی درشت‌تر هستند طبق اظهارات فروشندگان، مرغ‌های تخم گذاری که تنها خوراک آن‌ها ذرت می‌باشد پوست تخم مرغ‌های آن‌ها قهوه‌ای و این تخم مرغ‌ها از لحاظ ارزش غذایی متفاوت‌تر از سایر تخم مرغ‌های موجود درفروشگاه‌ها می‌باشد.

اما به گفته کارشناسان این عرصه هیچ تفاوتی در کیفیت، مزه و طعم تخم مرغ‌ها وجود ندارد و تنها تفاوت در رنگ آنهاست. معمولا گله‌های مرغ مادر و مرغ‌های تخم گذار قهوه‌ای رنگ تخم مرغ قهوه‌ای تولید می‌کنند که البته تعداد آن‌ها در کشور بسیار کم است.

وقتی کالایی کم باشد قیمت آن هم بالا می‌رود. زمانی قیمت تخم مرغ قهوه‌ای از سفید ارزانتر بود، اما به دلیل اینکه تعداد آن کم شده است گرانتر فروخته می‌شود. البته این راهی برای افزایش قیمت و سود بیشتر برای عده‌ای خاص است.

براساس نرخ‌نامه سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، قیمت تخم‌مرغ به این شرح اعلام‌شده است: تخم‌مرغ پوست قهوه‌ای غیربسته‌بندی ۳۰ عددی داخلی شانه‌ای ۷۱‌هزار و ۲۵۰‌تومان، تخم‌مرغ پوست قهوه‌ای غیربسته‌بندی ۳۰ عددی داخلی هر کیلو ۳۷‌هزار و ۵۰۰‌تومان، تخم‌مرغ غیر‌بسته‌بندی ۳۰ عددی داخلی هر شانه ۷۱‌هزار و ۲۵۰‌تومان و تخم‌مرغ غیر‌بسته‌بندی ۳۰ عددی داخلی با قیمت هر کیلو ۳۷‌هزار و ۵۰۰‌تومان در این مراکز عرضه می‌شود.


 

ارسال شده در مورخه : شنبه، 8 مرداد، 1401 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 12,360
بازدید ديروز : 25,087
مجموع بازدید : 105,412,679
مهمان: 223
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 223
تبلیغات

نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]