صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات 

شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: موردی از آلودگی به تب کریمه کنگو در تهران مشاهده نشده است
اخبار صنایع وابستهموردی از آلودگی به تب کریمه کنگو در تهران مشاهده نشده است......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از سازمان دامپزشکی، مسعود محمدیان با بیان اینکه طبق آمار وزارت بهداشت تاکنون موردی از آلودگی به تب کریمه کنگو در تهران مشاهده نشده است، گفت: این بیماری در حیوانات اهلی و وحشی می‌تواند وجود داشته باشد.

 مسعود محمدیان با بیان اینکه تاکنون مورد مثبتی از بیماری تب کریمه کنگو در استان تهران مشاهده نشده است، اظهار داشت: امیدواریم با رعایت توصیه‌های سازمان دامپزشکی کشور توسط مردم این وضعیت همچنان ادامه یابد.

وی با اشاره به اینکه بیماری تب کریمه کنگو یک بیماری ویروسی است، گفت: شیوع این بیماری معمولاً در فصل گرما و با افزایش جمعیت کنه‌ها، صورت می‌گیرد.

مدیرکل دامپزشکی استان تهران با بیان اینکه بیماری تب کریمه کنگو بومی کشور خودمان است، افزود: این بیماری در جمعیت حیوانات اهلی و وحشی می‌تواند وجود داشته باشد و وجود آن در جمعیت حیوانات اهلی برای انسان‌ها خطرآفرین است.

محمدیان با اشاره به اینکه این بیماری در دام علائم خاصی ندارد و معمولاً به صورت یک تب زودگذر دیده می‌شود، اضافه کرد: بنابراین تشخیص آن در دام‌ها بسیار سخت و مشکل است، اما در جمعیت انسانی این بیماری با درصد مرگ و میر بالا می‌تواند مخاطرات جدی و زیادی را ایجاد کند.

مدیرکل دامپزشکی استان تهران، راههای انتقال بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را مورد اشاره قرار داد و گفت: این بیماری از طریق گزش کنه آلوده به ویروس، ترشحات و خون و بافت‌های آلوده دام می‌تواند منتقل شود.

به گفته وی، در استان تهران اقدامات خوبی در راستای کنترل و پیشگیری این بیماری انجام شده، به طوری که از ابتدای امسال، بحث سم پاشی دام‌ها و اماکن دامی به ویژه دامداری‌های سنتی در اولویت کار اداره کل دامپزشکی و شبکه دامپزشکی شهرستانها قرار داشته تا جمعیت کنه‌ها کاهش پیدا کند و همچنین برخورد قانونی با کشتار غیرمجاز دام و الزامی شدن رعایت پیش سرد لاشه‌ها در کشتارگاه‌ها آموزش بهره برداران و کادر کشتارگاه‌ها از جمله اقدامات بشمار می‌آید.

همه افراد جامعه احتمال ابتلا به بیماری را دارند ولی بیماری بیشتر در گروه‌هایی بروز می‌کند که با دام و فراورده‌های خام دامی سر و کار دارند و از جمله گروه‌های پرخطر و در معرض این بیماری دامداران، دامپزشکان، کارکنان کشتارگاه‌ها، قصابان و کسانی که با گوشت تازه آلوده در تماس هستند.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 8 تیر، 1401 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 12,105
بازدید ديروز : 25,087
مجموع بازدید : 105,411,917
مهمان: 206
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 206
تبلیغات

نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]