صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات 

شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: معرفی جایگزین سویا و کُلزا برای دامداری‌ها با تولید نهاده‌هایی از بستر طیور
اخبار صنایع وابستهمعرفی جایگزین سویا و کُلزا برای دامداری‌ها با تولید نهاده‌هایی از بستر طیور......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از ایسنا گروهی از محققان یکی از شرکت‌های فناور از بستر طیور، نهاده‌های دامی را تولید کردند که ضمن تامین مواد مغذی برای دام و افزایش بهره‌وری دامداری‌ها، می‌تواند جایگزین نهاده‌هایی چون سویا و کلزا باشد.

مهشید نیکخو، کارشناس تغذیه دام این شرکت فناور با اشاره به تولید نهاده‌های دامی از بستر طیور، گفت: محققان این شرکت با همکاری و هدایت مؤسسه تحقیقات علوم دامی کشور توانستند پس از ۸ سال تحقیق با استفاده از بستر طیور گوشتی، به منبع پروتئینی مناسب جهت استفاده در واحدهای پرواری دست یابند.

وی با بیان اینکه این محصول جایگزین بخشی از کنسانتره شده و هزینه جیره مصرفی را حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش می‌دهد،‌ اظهار کرد: این نهاده دامی حاوی ۲۴ تا ۲۵ درصد پروتئین و ۲۴۰۰ کیلوکالری است.

نیکخو با بیان اینکه این محصول در شرایطی که کمبود نهاده‌های دامی احساس می‌شود، از استقبال خوبی برخوردار شده است، ادامه داد: از آنجایی که این محصول دارای پروتئین و انرژی مناسبی است، موجب وزن‌دهی به دام خواهد شد.

این محقق حوزه تغذیه دامی با بیان اینکه این شرکت دارای سه دسته محصول شامل “ویژه پروماک”، “اقتصادی پروماک” و “پایه پروماک” است، خاطر نشان کرد: محصول اقتصادی پروماک به عنوان یک‌منبع تامین‌کننده پروتئین و انرژی است که به سبب قیمت مناسب و افزایش ضریب تبدیل در دام موجب بهره‌وری دامدار می‌شود. با توجه به قیمت بالای نهاده‌های پروتئینی نظیر سویا و کلزا و کمیاب بودن آنها می‌تواند جایگزین‌ ارزان‌قیمت و مناسبی برای دام باشد.

به گفته وی این محصول حاوی ۲۵ درصد پروتئین، ۲۳۵۰ کیلوکالری انرژی و سرشار از مواد معدنی است که با افزودنی‌هایی از جمله منابع انرژی‌زا، محرک‌ اشتها و  عصاره‌های گیاهی غنی‌سازی شده است.

نیکپور محصول ویژه پروماک را یک ‌منبع تامین‌کننده پروتئین و انرژی دانست که حاوی ۲۵ درصد پروتئین و ۲۴۰۰ کیلوکالری است و ادامه داد: این محصول با افزودنی‌هایی از جمله منابع انرژی‌زا، محرک‌ اشتها، محرک‌رشد، عصاره‌های گیاهی و گوگرد، غنی‌سازی شده است.

وی اضافه کرد: محصول پایه پروماک نیز به سبب افزایش ضریب تبدیل در دام، موجب بهره‌وری دامداری‌ها خواهد شد.

ارسال شده در مورخه : شنبه، 4 تیر، 1401 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 12,232
بازدید ديروز : 25,087
مجموع بازدید : 105,412,283
مهمان: 214
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 214
تبلیغات

نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]