سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات 


شرکت دانش بنیان ویوان

خرید تضمینی مرغ به قیمت مصوب باعث رانت می‌شود
داخلی
نعیمی اظهار کرد: دولت اعلام کرده که مرغ را کیلویی ۵۴ هزار تومان از تولیدکنندگانی که چرخه تولید و توزیع دارند، خریداری می‌کند که این با سیاست دولت مبنی بر حمایت از تولیدکنندگان خُرد مغایرت دارد...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از بازار نعیمی، رئیس انجمن حمایت از حقوق تولیدکننده و مصرف کننده گلستان گفت: خرید تضمینی مرغ به قیمت مصوب توسط شرکت پشتیبانی امور دام استان از تولیدکنندگان منجر به رانت می‌شود.

علی نعیمی اظهار کرد: دولت اعلام کرده که مرغ را کیلویی ۵۴ هزار تومان از تولیدکنندگانی که چرخه تولید و توزیع دارند، خریداری می‌کند که این با سیاست دولت مبنی بر حمایت از تولیدکنندگان خُرد مغایرت دارد.

رئیس انجمن حمایت از حقوق تولیدکننده و مصرف کننده گلستان ادامه داد: مرغدارانی که تولید ۱۰ تا ۲۰ هزار قطعه مرغ دارند با این ساز و کار صدمه می‌بینند.‌

وی ضمن یادآوری اینکه سرمایه در گردش مرغداری‌های خُرد محدود است و انبارهای گسترده ندارند، افزود: اما واحدهایی که زنجیره تکمیل تری دارند دارای انبارهای گسترده هستند با این حال دولت به جای حمایت از تولیدکننده خُرد از تولیدکننده‌های کلان حمایت می‌کند.

به گفته نعیمی، فردی که زنجیره تولید و توزیع کامل دارد مشکلی در عرضه محصولاتش نخواهد داشت بلکه مشکل اصلی عرضه در واحدهای خُرد مرغداری است.

وی در خاتمه با بیان اینکه خرید مرغ شرکت پشتیبانی از تولیدکنندگان به قیمت مصوب منجر به رانت می‌شود، افزود: در شرایطی که قیمت مرغ در بازار با قیمت مصوب فاصله دارد، کدام تولیدکننده خرید مرغ ۵۴ تومانی را ترجیح نمی‌دهد.

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 30 خرداد، 1401 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 44,211
بازدید ديروز : 77,982
مجموع بازدید : 100,351,247
مهمان: 434
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 434
تبلیغات

 

نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]