سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات 


شرکت دانش بنیان ویوان

قیمت مرغ همچنان کمتر از نرخ مصوب
داخلی
یوسفی گفت: با توجه به حجم مرغ دپوشده در واحدهای مرغداری، پشتیبانی امور دام باید نسبت به جمع‌آوری مرغ مازاد از سطح بازار سرعت عمل بیشتری داشته باشد؛ چرا که با وجود‌‌ جمع‌آوری روزانه هزار تن مرغ...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از اقتصاد 24 رئیس انجمن‌‌ پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با اعلام اینکه با توجه به ازدیاد عرضه در برابر تقاضا، مرغ حدود ۱۵ هزار تومان کمتر از نرخ مصوب در بازار عرضه می‌شود؛ می‌گوید: با توجه به کاهش تقاضا در برابر عرضه، قیمت مرغ همچنان کمتر از نرخ مصوب است و قیمت هر کیلو مرغ در عمده‌فروشی ۳۷ تا ۴۰ هزار تومان و در خرده‌فروشی ۴۵ هزار تومان است.

براساس اظهارات محمد یوسفی، با توجه به حجم مرغ دپوشده در واحدهای مرغداری، پشتیبانی امور دام باید نسبت به جمع‌آوری مرغ مازاد از سطح بازار سرعت عمل بیشتری داشته باشد؛ چرا که با وجود‌‌ جمع‌آوری روزانه هزار تن مرغ، قیمت همچنان کمتر از نرخ مصوب است.
به گفته رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی، با توجه به میزان جوجه‌ریزی ماه‌های فروردین و اردیبهشت، هم‌اکنون روزانه بیش از ۷ هزار تن مرغ در سطح کشور عرضه می‌شود که این میزان مازاد بر نیاز کشور است.

مرغ مازاد روی دست واحدهای صنفی

در این میان رئیس اتحادیه پرنده و ماهی نیز می‌گوید: روزانه ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ تن مرغ در تهران و ۷ هزار تن مرغ در سطح کشور توزیع می‌شود.

با توجه به اینکه نرخ مصوب بیشتر از توان و قدرت خرید مردم است، همین امر موجب شده نیمی از بار مرغ در میدان بهمن بماند. این روند همچنان ادامه خواهد داشت تا درنهایت روی یک نرخ ثابت بماند.

بر اساس اظهارات یوسف خانی، با توجه به شرایط مساعد تولید و عدم کمبود در تامین و عرضه مرغ، این محصول در تمام واحدهای صنفی سطح شهر موجود و مقدار آن به حدی زیاد است که روی دست واحدهای صنفی مانده است.

ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 29 خرداد، 1401 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 48,861
بازدید ديروز : 77,982
مجموع بازدید : 100,360,853
مهمان: 372
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 372
تبلیغات

 

نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]