صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

وضعیت صادرات مرغ
داخلی
اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی از صادرات مرغ خبر داد و گفت: اکنون جوجه‌ریزی طبق روال انجام می‌شود و هیچ مشکلی در تامین گوشت مرغ موردنیاز کشور وجود ندارد به‌طوری که بخشی از مرغ مازاد تولیدی ...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از اقتصاد 24 وزارت جهاد کشاورزی نیز نسبت به وضعیت کنونی و آینده تولید مرغ در کشور ابراز نگرانی کرده است.
به‌طوری که طی روزهای اخیر وزیر جهاد کشاورزی در جلسه غیرعلنی مجلس با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به چالش‌های تامین نهاده‌های دامی تاکید کرده است که این وزارتخانه برای تامین نهاده‌های دامی کشور و خرید گندم، نیاز به ۴۰ تا۵۰ هزار میلیارد تومان منابع دارد. وزیر جهاد کشاورزی همچنین در این جلسه هشدار داده است اگر این منابع تا دو‌، سه ماه دیگر تامین نشود، مرغ تولید نخواهد شد.

وضعیت صادرات مرغ

در چنین وضعیتی اخیرا از سوی اتحادیه سراسری تعاونی‌‌های کشاورزی پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی اعلام شد که پس از حذف ارز ترجیحی و پرداخت یارانه به مردم و به دنبال کاهش شدید فروش مرغ، صادرات ایران محدود به عراق و افغانستان است که ایران همان بازارها را هم از دست داده و کشورهای دیگر جایگزین ایران شده‌‌‌اند. به طوری که افغانستان میزان ناچیزی مرغ از ایران می‌‌خرد و نیاز خود را از آرژانتین و برزیل تامین می‌کند و عراق نیز بیشتر مرغ و تخم‌‌مرغ خود را از ترکیه تامین می‌کند و روی صادرات پر از چالش ایران حساب نمی‌کند.

با این حال اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی، ضمن تکذیب این خبر، از صادرات مرغ خبر داد و گفت: اکنون جوجه‌ریزی طبق روال انجام می‌شود و هیچ مشکلی در تامین گوشت مرغ موردنیاز کشور وجود ندارد. به‌طوری که بخشی از مرغ مازاد تولیدی توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری و ذخیره‌‌‌سازی و بخش دیگر روانه بازارهای صادراتی می‌شود. همچنین صادرات گوشت مرغ به دلیل وجود بازارهای صادراتی در حال انجام است و هیچ مشکلی وجود ندارد.

آنچه مسلم است؛ امروز گرانی بیداد می‌کند، قیمت‌‌ها سر به فلک کشیده و کالاهای اساسی در سفره مردم کمتر شده است و نبود نظارت جدی از سوی دولت صدای اعتراض مردم را درآورده است. اغلب خانوارها در وضعیت سختی به سر می‌‌برند و بهبود این وضعیت چاره‌اندیشی جدی و فوری می‌‌‌طلبد. چرا که اگر اوضاع به همین صورت ادامه یابد، بسیاری از واحدهای پروتئینی خُرد و واحدهای تولیدی کوچک به دلیل افزایش قیمت‌ها ناگزیر به تعطیلی خواهند شد.

ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 29 خرداد، 1401 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,418
بازدید ديروز : 2,401
مجموع بازدید : 121,359,593
مهمان: 460
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 460
تبلیغات

  نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]