سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات 


شرکت دانش بنیان ویوان

چالش تامین نهاده‌های دامی
داخلی
بر اساس اعلام تشکل‌های صنفی نهاده‌های موردنیاز بسیاری از واحدهای مرغداری که بهمن و اسفند سال گذشته جوجه‌ریزی کرده‌‌ بودند، هنوز تامین نشده است و مرغداران از دولت طلب دارند...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از اقتصاد24 مشکل در فروش مرغ، تنها بخشی از مشکلات فعالان این صنف است. درواقع تولیدکنندگان با چالش‌های دیگری دست و پنجه نرم می‌کنند که از آن جمله می‌توان به تامین نهاده‌های دامی اشاره کرد.
بر اساس اعلام تشکل‌های صنفی نهاده‌های موردنیاز بسیاری از واحدهای مرغداری که بهمن و اسفند سال گذشته جوجه‌ریزی کرده‌‌ بودند، هنوز تامین نشده است و مرغداران از دولت طلب دارند. با وجود اینکه شرکت پشتیبانی امور دام و برخی دیگر از شرکت‌‌های فعال در این بخش پول نهاده‌ها را دریافت کرده‌اند، ولی هنوز نهاده ماه‌های قبل را به مرغداران تحویل نداده‌اند.

بنابراین در چنین شرایطی مرغداران برای تامین نهاده‌های مورد نیاز خود به‌شدت دچار مشکل هستند. در این بین برخی از مرغداران مجبور شده‌‌‌اند مرغ‌‌‌های ۴۰ روزه‌‌ خود را با وزن کمتر از ۲ کیلوگرم به بازار عرضه کنند. البته نهاده در بازار آزاد هم بسیار کم است و واردکنندگان نهاده‌ها را در اختیار بخش تولید قرار نمی‌دهند. ضمن اینکه خرید از بازار آزاد نیازمند نقدینگی زیاد است که مرغداران در شرایط فعلی نقدینگی کافی در اختیار ندارند.

بنابراین فعالان این صنف هشدار می‌دهند: در شرایط کنونی اگر وزارت جهاد کشاورزی با درایت بیشتری عمل نکند، ممکن است واحدهای مرغداری خرد یکی پس از دیگری تعطیل شوند و تولید دچار چالش شود.

ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 29 خرداد، 1401 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 47,679
بازدید ديروز : 77,982
مجموع بازدید : 100,358,483
مهمان: 326
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 326
تبلیغات

 

نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]