صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

منجمدسازی روزانه هزار تن مرغ برای تنظیم بازار
داخلی
چهارآیین افزود: وزارت جهاد کشاورزی استان‌های مختلف مسئول تعیین قیمت هر کیلوگرم مرغ مازاد خریداری شده هستند و هم اکنون از مرغداران ۵۰ تا ۵۲ هزار تومان به ازای هر کیلوگرم مرغ را خریداری می‌کنند...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از ایران پس از اصلاح نرخ ارز ترجیحی در کشور قیمت مرغ مصوب تنظیم بازاری از ۳۱ هزار تومان به ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان رسید ولی با این حال به‌دلیل آنکه مرغداران نهاده‌های خود را تا آخر خرداد ماه با ارز ۴۲۰۰ دریافت کرده بودند قیمت مرغ در بازار بین ۳۸ تا ۴۴ هزار تومان به فروش رفته و انتظار می‌رود قیمت این کالای اساسی تا اواخر خرداد ماه با همین قیمت به فروش برسد.

با این حال تفاوت قیمت فعلی مرغ با قیمت آن قبل از اصلاح نرخ ارز ترجیحی سبب شد که میزان تقاضا با اندکی کاهش روبه‌رو شود به همین دلیل وزارت جهاد کشاورزی به‌صورت عام و شرکت پشتیبانی امور دام به‌صورت خاص برای حمایت از مرغداران و تولیدکنندگان مرغ مازاد بر مصرف مرغداران گوشتی را خریداری می‌کنند.

این اقدام با هدف حمایت از مرغداران و تأمین ذخایر راهبردی کشور انجام می‌شود به طوری که وزارت جهاد کشاورزی به مرغداران این اطمینان را داده که نگران فروش مرغ مازاد بر مصرف خود نباشند چون تا هر زمانی که مرغ مازادی در بازار وجود داشته باشد طبیعتاً این محصول را از مرغداران خریداری می‌کند.
بر اساس اطلاعیه‌ای  که شرکت پشتیبانی امور دام در همین رابطه منتشر کرده است، هر کیلوگرم گوشت مرغ را به طور متوسط به قیمت ۵۰ هزار تومان و در وزن‌های ۱ کیلو و ۲۰۰ گرم تا ۲ کیلو و ۲۰۰ گرم خریداری می‌کند.

در اطلاعیه صادر شده به این نکته اشاره شده است که قیمت خرید حمایتی مرغ طی روزهای آینده هر کیلوگرم ۵۰ هزار تومان است و بعد از اتمام یک هفته مجدداً کمیته قیمت تشکیل و قیمت خرید مرغ اعلام می‌شود، این در حالی است که دولت نهاده‌های مرغداران را تا یک ماه آینده با ارز ۴۲۰۰ تومانی تأمین کرده و طبیعتاً باید قیمت خرید مرغ از مرغداران توسط دولت همان ۳۱ هزار تومان باشد ولی مسئولان دولتی می‌گویند این میزان افزایش قیمت خرید توسط شرکت پشتیبانی به این دلیل است که دولت می‌خواهد مرغداران از نقدینگی کافی برای خرید نهاده‌های دامی در ماه‌های آینده برخوردار باشند.

وزارت جهاد کشاورزی استان‌ها تعیین کننده قیمت مرغ مازاد

برای خرید مرغ مازاد مرغداران و واحدهای تولیدی کمیته‌ای ذیل نظر وزارت جهاد کشاورزی در هر استان تشکیل می‌شود به طوری که اعضای کمیته‌های استانی شامل رئیس جهاد کشاورزی، مدیرکل اتحادیه مرغداران و مدیرکل پشتیبانی هر استان است.

این کمیته با توجه به هزینه‌های تولید، قیمت خرید هر کیلو گرم مرغ مازاد خریداری شده توسط دولت را تعیین  می‌کند، به طوری که به‌عنوان مثال در تهران هر کیلوگرم مرغ مازاد به نرخ ۴۷ هزار تومان از مرغداران خریداری می‌شود.

در همین خصوص برومند چهارآیین، رئیس هیأت مدیره شرکت تعاونی مادر تخصصی توسعه صنعت طیور کشور اذعان کرد: خوشبختانه شرکت پشتیبانی امور دام از مرغداران هم‌اکنون مرغ مازاد را  خریداری می‌کند.

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی استان‌های مختلف مسئول تعیین قیمت هر کیلوگرم مرغ مازاد خریداری شده هستند و هم اکنون از مرغداران ۵۰ تا ۵۲ هزار تومان به ازای هر کیلوگرم مرغ را خریداری می‌کنند.

هیچ محدودیتی برای خرید مرغ مازاد در کشور وجود ندارد

محسن سلامی، مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور اظهار کرد: قیمت خرید مرغ مازاد هر استان را سازمان جهاد کشاورزی همان استان تعیین می‌کند.

وی افزود: هیچ محدودیتی برای خرید مرغ در کشور توسط شرکت پشتیبانی امور دام وجود ندارد و تا زمانی که مرغ مازاد در بازار باشد، ادامه خواهد داشت به طوری که هر شب ۱ هزار تن در ۱۷ استان کشور مرغ مازاد خریداری می‌شود.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور در ادامه خاطرنشان کرد: این مرغ‌های مازاد منجمد شده و تا یک سال تاریخ انقضا دارند که در زمان کمبود مرغ در بازار وارد عرصه توزیع می‌شوند.

ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 3 خرداد، 1401 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,502
بازدید ديروز : 3,957
تبلیغات

 

  


نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir