سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات 


شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: موافقت با اختصاص تسهيلات بانکي به واحدهاي دام و طيور
اخبار صنایع وابستهموافقت با اختصاص تسهيلات بانکي به واحدهاي دام و طيور......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، هیئت وزیران به منظور تأمین سرمایه در گردش واحد‌های تولیدی دام و طیور کشور با اختصاص مبلغ 100 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی با نرخ ترجیحی 10 درصد به واحد‌های مذکور موافقت کرد.
هیئت دولت در جلسه امروز (یکشنبه) به ریاست سید ابراهیم رئیسی، مدت زمان بازپرداخت تسهیلات یاد شده را حداکثر (6) ماه در نظر گرفت و سازمان برنامه و بودجه را موظف کرد بازپرداخت مابه التفاوت سود تسهیلات مربوط تا نرخ مصوب شورای پول و اعتبار را تضمین نماید.
همچنین در این جلسه معاملات دستگاه‌های اجرایی که از منابع مالی بین‌المللی استفاده می‌کنند، از ثبت اطلاعات در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت مستثنی شدند. موافقت دولت با اختصاص تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی دام و طیور
با توجه به اینکه معاملات بین‌المللی تابع اصول و قواعد تجارت بین‌الملل بوده و وجود قوانین و مقررات خاص مربوط به مؤسسات مالی بین‌المللی مانند بانک جهانی، بانک توسعه اسلامی و صندوق بین‌المللی پول به عنوان تأمین‌کنندگان منابع مالی برخی از پروژه‌های طرح‌های عمرانی، موجب عدم تمایل یا عدم امکان ورود عرضه‌کنندگان کالا‌ها و خدمات خارجی به سامانه تدارکات الکترونیک دولت و عدم پذیرش سامانه در انجام فرآیند معاملات مربوط می‌شود و عملاً امکان استفاده از ظرفیت مؤسسات بین‌المللی در تعاملات مورد نیاز را از بین می‌برد، هیئت وزیران با پیشنهاد «لایحه مستثنی نمودن معاملات دستگاه‌های اجرایی استفاده‌کننده از منابع مالی بین‌المللی از ثبت اطلاعات در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت» موافقت کرد.
به موجب لایحه یاد شده، دولت مکلف است تا پایان سال دوم اجرای قانون برنامه سامانه تدارکات الکترونیکی دولت را برای اجرای تمامی مراحل انواع معاملات متوسط و بزرگ وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مشمول قانون برگزاری مناقصات و دیگر قوانین مالی و معاملاتی بخش عمومی به جز معاملات محرمانه و معاملاتی که از تسهیلات بین‌المللی استفاده می‌نمایند، با رعایت قانون تجارت الکترونیکی و قانون برگزاری مناقصات تکمیل کند. کلیه دستگاه‌های مشمول قانون برگزاری مناقصات و نهاد‌های عمومی غیردولتی مکلف به رعایت قانون برگزاری مناقصات و انجام معاملات خود از طریق سامانه مذکور هستند و آن بخش از معاملات که از منابع مالی داخلی تأمین می‌گردد، ملزم به رعایت این ماده می‌باشند.
همچنین کلیه معاملاتی که از تسهیلات بین‌المللی تأمین می‌گردند، از شمول حکم این ماده مستثنی می‌باشند و دستگاه‌های اجرایی مکلفند پس از انجام معامله نسبت به ثبت اطلاعات مربوط در سامانه ستاد اقدام نمایند. آن بخش از معاملات که از منابع مالی داخلی تأمین می‌گردد، ملزم به رعایت این ماده می‌باشند.
دولت آیین نامه اجرایی موادی از فصل ششم قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران را به تصویب رساند
دولت به استناد اصل (138) قانون اساسی و تکلیف قانونی مندرج در ماده (61) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران، آیین‌نامه اجرایی مواد (38)، (39)، (40)، (53) و (55) از فصل ششم قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران درخصوص نوع، میزان و تعیین اولویت ارایه خدمات مربوط به این فصل از قانون را به تصویب رساند.
لایحه «اجازه مشارکت جمهوری اسلامی ایران در افزایش سهام سرمایه دور ششم بانک توسعه اسلامی» به تصویب دولت رسید
با توجه به تصویب پیشنهاد ششمین دور افزایش سهام سرمایه عمومی بانک توسعه اسلامی و مهلت تعیین شده برای پذیره نویسی و پرداخت سهم کشور‌های عضو از سوی بانک، هیات وزیران به منظور حفظ جایگاه و رتبه کشورمان در بانک مذکور به عنوان سومین سهامدار این بانک و استفاده از فرصت موصوف برای ارتقای نفوذ ایران در هیات عامل و هیات مدیره اجرایی بانک با هدف استفاده بیشتر از تسهیلات بانک مذکور، بهبود توان تجهیز منابع مالی و حمایت گسترده از طرح‌های زیربنایی و توسعه‌ای در میان کشور‌های عضو و پیشبرد مطلوب برنامه‌های مرتبط با اشتغال و کارآفرینی، لایحه مربوط برای مشارکت در افزایش سهام سرمایه جمهوری اسلامی ایران در بانک یاد شده را به تصویب رساند.
به موجب لایحه مذکور، به دولت اجازه داده می‌شود سرمایه جمهوری اسلامی ایران در بانک توسعه اسلامی را از مبلغ 4 میلیارد و 174 میلیون و 630 هزار دینار اسلامی فعلی به مبلغ 4 میلیارد و 631 میلیون و 460 هزار دینار اسلامی افزایش دهد و نسبت به پرداخت این افزایش سرمایه به ارزش کل 456 میلیون و 830 هزار دینار اسلامی مطابق با مقررات و جداول زمانی سررسید اقساط مربوطه اقدام نماید.
موافقت دولت با لایحه «الحاق ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد به قانون فهرست نهاد‌های عمومی غیر دولتی»
هیئت وزیران با هدف رفع مشکلات موجود ساختاری و عدم امکان مصرف وجوه عمومی بابت تملک دارایی‌های سرمایه‌ای در ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و به منظور برخورداری این ستاد از اعتبارات، امکانات و مزایای سایر وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و نهاد‌های دولتی و غیردولتی، با لایحه «الحاق ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد به قانون فهرست نهاد‌های عمومی غیردولتی» موافقت کرد.
اعلام نظر دولت درخصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس
هیئت دولت در ادامه، ضمن اعلام نظر درخصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خود را برای پیگیری موضوعات مربوط تعیین کرد.
ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 27 اردیبهشت، 1401 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 46,995
بازدید ديروز : 77,982
مجموع بازدید : 100,357,097
مهمان: 311
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 311
تبلیغات

 

نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]