صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 

شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: کوبا نمی‌تواند غلات ایران را تامین کند
اخبار صنایع وابستهکوبا نمی‌تواند غلات ایران را تامین کند......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از ایلنا کسری لشگری گفت: برای تامین نیاز غلات باید مراودات تجاری را با کشورهایی که جزو تامین‌کنندگان عمده و اصلی غلات در دنیا محسوب می‌شوند مانند برزیل، آرژانتین، آمریکا، استرالیا، کانادا، اورگوئه، آلمان و فرانسه را توسعه بدهیم.

کسری لشگری در پاسخ به این پرسش که معاون اقتصادی وزارت امور خارجه اعلام کرده است که می‌توان نفت را به کوبا داد و در ازای آن غلات و نهاده دریافت کرد. آیا در عمل امکان عملیاتی کردن چنین طرح های برای ما وجود دارد؟ گفت: شرایط آب و هوایی کوبا به گونه‌ای نیست که بتواند غلات ایران را تامین کند.

وی با بیان اینکه نمی‌توان پشتوانه منطقی برای این اظهار نظرها پیدا کرد، افزود: برای تامین نیاز غلات باید مراودات تجاری را با کشورهایی که جزو تامین‌کنندگان عمده و اصلی غلات در دنیا محسوب می‌شوند مانند برزیل، آرژانتین، آمریکا، استرالیا، کانادا، اورگوئه، آلمان و فرانسه را توسعه بدهیم.

این فعال صنفی تامین نهاده در کشور به مانند کلاف سردرگمی تشبیه کرد که نمی‌توان سررشته آن را پیدا کرد و افزود: دولت اعلام کرد که نهاده با ارز نیمایی وارد خواهد شد اما هنوز تاجری نمی‌تواند با این ارز ثبت سفارش کند علاوه بر این نرخ قیمت‌ها تغییر کرد این در حالیست که در سامانه بازارگاه نرخ نهاده مانند سابق است و تغییری نکرده است؛ اینجا این پرسش مطرح است چرا با وجود تخصص نهاده با قیمت‌های سابق چرا شاهد گران شدن کالاهای اساسی در بازار هستیم؟

لشگری خاطر نشان کرد: بعد از رسانه‌ای شدن اصلاح نظام یارانه‌ها نرخ نهاده در بازار آزاد روند تصاعدی به خود گرفت و قیمت ذرت تا کیلویی ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان نیز ارتقا پیدا کرد.

وی با بیان اینکه سازمان تعاونی روستایی و اتحادیه سراسری دامداران کشور تجربه تجارت را ندارند، افزود: این دیدگاه طرح شد که بخش خصوصی از واردات نهاده سودهای هنگفت برده است اینجا این پرسش مطرح است که آیا دولت برای اتحادیه دامداران که یکی از وظایف ذاتی آن تامین نهاده است کمک کرده است؟ آیا ما نیروهای خود را برای جنگ اقتصادی آماده کرده‌ایم و آنها را میدان اعزام کردیم؟ به نظر من سازمان تعاون روستایی اقبال خوبی در این زمینه نخواهد داشت و تجربه خرید میوه شب عید این مهم را به خوبی به همگان ثابت کرد.

 بازرس اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ادامه داد: به نظر من دولت بنا ندارد بخش خصوصی در زمینه واردات نهاده فعالیتی انجام بدهد و مایل این وظیفه خود یا شرکت‌ها وابسته به دولت انجام دهند.

به گفته لشگری؛ بخش خصوصی هیچگاه نتوانست در زمینه تهاتر موفق شود و در قبال صادرات اوره، نهاده وارد کند چراکه هیچگاه حمایتی که از دلال‌های نفتی می‌کردند از ما نکردند و اقتصادی بودن تهاتر از بین رفت. تضامین در تهاتر نیز آماده نیست کدام شرکت این ریسک را می‌کند که ابتدا نهاده و غلات را به ایران بدهد، ما ارتباطات بانکی نداریم و همین مسئله امکان مراودات را تقلیل می‌دهد.

ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 27 اردیبهشت، 1401 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 12,265
بازدید ديروز : 14,990
مجموع بازدید : 110,822,243
مهمان: 295
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 295
تبلیغات

 

 

 


 

نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]