سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات 


شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: خرید یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن گندم از گندمکاران
اخبار صنایع وابستهخرید یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن گندم از گندمکاران......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از صدا و سیما، مجری طرح کشت گندم گفت تاکنون یک میلیون ۸۰۰ هزار تن گندم از گندمکاران خریداری شده و خریداین محصول در استان های جنوبی همچنان ادامه دارد.

 سهراب سهرابی گفت : برداشت گندم که از ۴ فروردین در استان های جنوبی کشور اغاز شده نسبت به پارسال همین موقع ۵۰۰ هزار تن افزایش داشته است.

این مقام مسئول افزود: استان خوزستان با تولید یک میلیون ۱۷۵ هزار تن گندم مقام نخست را دربین استان های جنوبی به خود اختصاصی داده است که نسب به پارسال ۸۵ هزار تن بشتر تولید کرده است.

وی علت افزایش تولید و خرید گندم را، خرید گندم از سوی دولت و به قیمت ۱۱۵۰۰ تومان و همچنین کشت قرار دادی و استفاده از کودهای مغذی از سوی کشاورزان اعلام کرد و ادامه داد : در برنامه امسال اعطای تسهیلات و نهاده به کشاورزان در نظر گرفته شده است، همچنین قرار است با اجرای گشت قرار دادی و با همکاری بنیاد مستضعفان برنامه کشت دیم را در سطح ۴ میلیون و چهارصد هزار هکتار اجرایی کنیم و با تحویل کود و ریز مغذی ها و گشت قرار دادی سطح زیر کشت دیم را افزایش دهیم.

سهرابی با بیان اینکه هنوز در قسمت اعظم کشور برداشت گندم اغاز نشده است، اظهار داشت : با برداشت گندم در مناطق معتدل و سرد سیر در اینده شاهد افزایش برداشت وفروش گندم با قیمت تضمنی به دولت خواهیم بود که همین تضمین خرید و اجرای کشت قرار دادی موجب شده تا کشاورزان برای کشت گندم ترغیب شوند.

ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 27 اردیبهشت، 1401 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 45,840
بازدید ديروز : 77,982
مجموع بازدید : 100,354,535
مهمان: 407
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 407
تبلیغات

 

نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]