سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات 


شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: امکان خودکفایی تولید گندم در سال آینده
اخبار صنایع وابسته امکان خودکفایی تولید گندم در سال آینده......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از تسنیم؛ عطاءالله هاشمی رئیس بنیاد ملی گندمکاران کشور اظهار داشت: میزان تولید گندم با میزان خرید تضمینی این محصول دو متغیر جداگانه است؛ اگر نرخ خرید تضمینی مناسب باشد این ارقام به هم نزدیک می‌شود.

وی افزود: در سال جاری با توجه به تعیین قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی برای خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم، پیش‌بینی می‌شود که دولت بتواند عمده گندم تولیدی کشاورزان را خریداری کند.

هاشمی گفت: در سال گذشته حدود ۶٫۵ میلیون تن گندم در کشور تولید شد اما 4 میلیون و ۷۰۰ هزار تن گندم به‌صورت خرید تضمینی توسط دولت خریداری شد و به‌دلیل قیمت پایین این محصول بخش زیادی از تولیدات کشاورزان از چرخه خرید تضمینی خارج شد.

رئیس بنیاد ملی گندمکاران ادامه داد: در سال قبل به‌دلیل عدم بارش مناسب باران، ۸۰ درصد از مزارع دیم ما قابل برداشت نبودند اما در صورتی که در سال جاری بارش‌ها مناسب باشد می‌توان شاهد افزایش تولید بود.

کشاورزان گندم‌های مانده از سال قبل را هم به دولت فروختند

وی تصریح کرد: در سال جاری مزارع دیم استان‌های جنوبی کشور وضعیت خوبی از لحاظ بارش نداشته‌اند اما در شمال غرب کشور و استان‌های سردخیز وضیعت مناسب است؛ در صورتی که ۱۰ روز تا یک ما آینده بارش‌ها خوب باشد میزان تولید و خرید تضمینی مناسب خواهد بود.

هاشمی ابراز کرد: پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی کشور حاکی از بارش‌های مناسب و نرمال برای روزهای آینده است.

وی گفت: برای سال جاری پیش‌بینی می‌شود که ۸ میلیون تن گندم در کشور تولید شود که از این میزان، دولت می‌تواند ۶٫۵ تا ۷ میلیون خرید داشته باشد, از طرفی کشاورز‌هایی که از سال قبل گندم داشتند با تعیین قیمت جدید، گندم خود را به دولت تحویل داده‌اند تا در نهایت در سال جاری بتوانیم ذخیره مناسبی داشته باشیم.

احتمال خودکفایی در تولید گندم برای سال آینده

رئیس بنیاد ملی گندمکاران خاطرنشان کرد: خودکفایی در تولید گندم در سال زراعی جاری روی نمی‌دهد اما با توجه به شروع خرید توافقی گندم برای سال زراعی آینده در صورتی که بارش مناسبی داشته باشیم سال آینده به خودکفایی و خوداتکایی می‌رسیم.

هاشمی گفت: در کشت قراردادی الزامات مورد نیاز کشاورزان مانند کود، بیمه و سایر نهاده‌ها به‌صورت اعتباری در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد که این امر می‌تواند منجر به افزایش راندمان و تولید گندم شود.

وی اضافه کرد: بر اساس توافق صورت‌گرفته، سال زراعی آینده (۱۴۰۱ تا ۱۴۰۲) کل تولید گندم کشور به‌صورت توافقی انجام خواهد شد.

ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 6 اردیبهشت، 1401 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 44,817
بازدید ديروز : 77,982
مجموع بازدید : 100,352,471
مهمان: 428
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 428
تبلیغات

 

نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]