سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات 


شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: کمبود خوراک دام در گلستان
اخبار صنایع وابستهکمبود خوراک دام در گلستان......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از بازار تخله، معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گلستان گفت: در فروردین سال جاری حتی یک کیلو نهاده به جز سبوس در اختیار دامداران قرار نگرفت و همین امر علت گرانی و کمبود نهاده در استان است.

عبدالغفار تخله اظهار کرد: دامداران گلستان به ۳۵ هزار تن نهاده در ماه نیاز دارند که این نهاده‌ها شامل اقلام ذرت، کنجاله سویا، سبوس گندم و جو است.

وی توزیع نهاده در اسفند ماه ۱۴۰۰ را به مقدار مورد نیاز ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه دامداران از توزیع نهاده‌ها راضی بودند.

وی اضافه کرد: نیاز دامداران گلستانی به ۱۲ هزار تن سبوس است ولی تنها سه هزارو ۶۰۰ تن یعنی یک چهارم نیاز دامداران در استان توزیع شد.

تخله ادامه داد: برخی افراد سودجو و دامدار نما با ارائه آمار و پلاک‌کوبی جعلی اقدام به دریافت نهاده بیش از نیاز و سهمیه خود کردند و به گرانی‌ها وکمبود نهاده در استان دامن زدند.

وی بیان کرد: راستی آزمایی جهاد کشاورزی به منظور جلوگیری از اقدامات افراد سودجو در دو ماه اخیر با شدت بیشتری در حال انجام است و سهمیه نهاده دامداران متخلفی که آمار دام خود را بیش از ۵۰ درصد اعلام کنند قطع شده و به تعزیرات معرفی می‌شوند.

تخله تصریح کرد: پلاک کوب های متخلفی که باعث ایجاد آمار جعلی می‌شوند به مراجع قانونی معرفی می‌شوند.

وی افزود: به هر دام سبک در ماه پنج کیلو و برای گاوهای شیری پر تولید ۱۰۰ کیلو کنسانتره تعلق می‌گیرد اما در فروردین ماه به ازای هر دام سبک تنها یک کیلو و برای هر دام سنگین پر تولید تنها توانستیم ۳۰ کیلو نهاده در اختیار دامدار قرار دهیم.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گلستان در خاتمه یادآور شد: دامداران صنعتی استان هم وضعیت مشابهی داشتند و حتی یک کیلو نهاده خام دریافت نکردند و فقط توانستیم مقدار خیلی کمی سبوس در اختیارشان قرار دهیم.

ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 28 فروردین، 1401 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 47,433
بازدید ديروز : 77,982
مجموع بازدید : 100,357,991
مهمان: 317
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 317
تبلیغات

 

نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]