سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات 


شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: ۳.۵ میلیون تن گندم تا پایان سال وارد می شود
اخبار صنایع وابسته۳.۵ میلیون تن گندم تا پایان سال وارد می شود......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان علیقلی ایمانی گفت: امسال با افزایش ۳۰ تا ۳۵ درصدی عملکرد مزارع، تولید گندم به بیش از ۱۰ میلیون تن می‎رسد.

علیقلی ایمانی نائب رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: از اوایل فروردین برداشت گندم در استان‌های سیستان و بلوچستان، بوشهر و جنوب کرمان آغاز شد.

به گفته او، بنابر بررسی‌های به عمل آمده در اکثر مزارع تولید از نظر عملکرد ۳۰ تا ۳۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل بالاتر است.

طبق اذعان بنیاد ملی گندمکاران تاکنون آمار دقیقی از میزان خرید تضمینی گندم نداریم و در هفته آتی می‌توان میزان پرداخت و خرید را اعلام کرد.

ایمانی می‌گوید: علی رغم آنکه در اوایل پاییز خشکی نامناسبی در برخی استان‌ها داشتیم، اما بارش مناسب در برخی نقاط منجر به وضعیت سبز مزارع شد به طوری که بنابر گزارش‌های اعلامی، تولید نسبت به سال قبل مناسب تر است.

نائب رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: اگر در فرآیند تولید تا برداشت اتفاق خاصی از نظیر سرما، خشکسالی، آفات، بیماری و سیل رخ ندهد، پیش بینی می شود که تولید به بیش از ۱۰ میلیون تن گندم برسد.

او گفت: شنیده‌ها حاکی از آن است که بازرگانی دولتی ۳.۵ میلیون تن ثبت سفارش انجام داده چرا که سالانه ۱۱.۵ میلیون تن گندم مورد نیاز کشور است.

همه ساله مقادیری گندم توسط دلال و واسطه از کشاورزان خریداری می‌شود که امسال با اصلاح قیمت و تاکید رئیس جمهور بر پرداخت به موقع مطالبات محصولات کشاورزی، مسئولان به کشاورزان توصیه می‌کنند که از فروش محصول به دلالان جلوگیری کنند تا نان مردم دچار چالش نشود.

ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 21 فروردین، 1401 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 46,098
بازدید ديروز : 77,982
مجموع بازدید : 100,355,051
مهمان: 403
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 403
تبلیغات

 

نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]