سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات 


شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: سال آینده مشکلی در تامین گندم و آرد کشور وجود ندارد
اخبار صنایع وابستهسال آینده مشکلی در تامین گندم و آرد کشور وجود ندارد......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از ایرنا معاون برنامه‌ریزی شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران گفت: با تمهیدات اندیشیده شده مشکلی در تامین گندم و آرد کشور برای سال آینده نخواهیم داشت.

قدرت حیدری روز سه شنبه در آیین تودیع و معارفه مدیرکل غله و خدمات بازرگانی گلستان افزود: گندم و آرد یکی از حوزه های مهم تامین امنیت غذایی کشور به شمار می‌رود که در زمان حاضر توجه ویژه ای به این مهم شده و خواهد شد.

وی اظهارداشت: برای سال آینده روزانه ۳۰ هزار ریال به ازای هر فرد یارانه در حوزه آرد در گرفته شده است که باید به خوبی در پرداخت آن مدیریت شود. 

حیدری به جایگاه ایران در حوزه زیرساخت های گندم و آرد اشاره و اضافه کرد: هم اکنون ۴۰۰ کارخانه آرد با ظرفیت ۲۱ میلیون تن در کشور فعالیت دارد.

معاون برنامه‌ریزی شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران ظرفیت سیلوی استاندارد نگهداری غلات در کشور را ۲۲ میلیون تن اعلام کرد.

وی با تاکید بر حمایت از صنعت آرد گلستان در سال ۱۴۰۱ اضافه کرد: گلستان جایگاه ویژه در تولید گندم و زیرساخت های سیلو و تولید آرد در کشور دارد که باید بیشتر در رفع مسائل و مشکلات فرارو و بهره‌برداری بیشتر از ظرفیت ها مورد توجه قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان نیز در این آیین گفت : با توجه به این که گلستان ظرفیت بالایی تولید گندم در کشور دارد می طلبد که از خام فروشی این محصول راهبردی جلوگیری شود.

سیدمحمد دهنوی، بابت قیمت تضمینی گندم برای سال زراعی جاری قدردانی و خاطرنشان کرد: باید بیشتر در قیمت گذاری گندم به نفع کشاورزان کار کنیم تا زیان به این قشر وارد نشود.

وی به ظرفیت صنعت آرد در گلستان اشاره کرد و گفت : اکنون از ظرفیت این صنعت به خوبی استفاده نمی شود و نباید این حوزه که تاثیرگذار در رونق تولید ایجاد فرصت های شغلی در منطقه بوده به راحتی عبور کرد.

به گفته وی شرکت بازرگانی دولتی ایران برای استفاده از ظرفیت صنعت آرد استان که همسایگی با کشورهای اوراسیا را دارد  باید برنامه ریزی کند.

محمدرضا افشار سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی گلستان حمایت از سیلو داران، صنعت آرد، هوشمندسازی سامانه ها از جمله  حمل آرد و نصب سطح سنج در سیلو و دوبین پلاک خوان خودرو هنگام خروج از سیلو را جزو برنامه های اصلی مدیریتی خود برشمرد.

در این مراسم از خدمات سید خالق سجادی مدیرکل سابق  اداره کل غله گلستان قدردانی و محمدرضا افشار به عنوان سرپرست این نهاد معرفی شد.

در گلستان ۳۶ کارخانه آرد با ظرفیت تولید سالانه ۱.۴ میلیون تن آرد و ۱.۶ میلیون ظرفیت سیلو گندم فعالیت دارد.

استان گلستان سالانه ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی به کشت گندم اختصاص می یابد.

استان گلستان از نظر کمیت و میزان تولید گندم، رتبه دوم ایران را دارد و این در حالی است که مساحت آن بسیار کمتر از استان‌های دارای ظرفیت کشاورزی همچون فارس و خوزستان است و علاوه بر این به باور برخی کارشناسان در بحث کیفیت مقام اول کشور را دارد زیرا گلوتن موجود در محصول آن بیشتر از سایر نقاط است.

گلوتن؛ پروتئینی است که باعث کش آمدن خمیر و ترد شدن نان با کیفیت بسیار مناسب می‌شود و از این حیث گندم تولیدی در گلستان یکی از بهترین محصولات کیفی ایران است.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 25 اسفند، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 14,916
بازدید ديروز : 37,554
مجموع بازدید : 99,991,649
مهمان: 282
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 282
تبلیغات

 

نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]