سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات 


شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: طرح بزرگ رصد و پایش بیماری‌ها در دامداری‌های کشور اجرا می‌شود
اخبار صنایع وابستهطرح بزرگ رصد و پایش بیماری‌ها در دامداری‌های کشور اجرا می‌شود......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی سازمان دامپزشکی کشور، سیدمحمد آقامیری رییس سازمان دامپزشکی کشور خبر داد:

طرح بزرگ رصد و پایش بیماری‌ها در دامداری‌های کشور اجرا می‌شود

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: طرح بزرگ رصد و پایش بیماری‌ها در دامداری‌های کشور با اولویت دام های شیری اجرا می شود.

سید محمد آقامیری معاون وزیر و رئیس این سازمان، در نخستین نشست فرصت‌ها و چالش‌های ارتباط دانشگاهها با دستگاههای اجرایی و صنعت در دامپزشکی که با موضوع «تب برفکی» در دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران برگزار شد اظهار داشت: پیرو قول جلسه گذشته با اساتید دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران مبنی بر تشکیل شورای عالی مشورتی دامپزشکی، طرح ایجاد شورا عملیاتی گردید و هفته گذشته احکام اعضای شورای نامبرده نیز صادر شده است.

وی با بیان اینکه تمام دستورالعمل‌های سازمان دامپزشکی کشور از طریق کمیته‌های تخصصی زیرمجموعه این شورای عالی مشورتی برای اجرا ابلاغ خواهد شد اظهار کرد: در واقع دانشگاه از طریق این شورا می‌تواند نظرش را از طریق حداقل پنج استاد دانشگاه به صراحت در دستورالعمل‌ها اعمال کند تا در ادامه جهت اجرا ابلاغ گردد. شورایی که در آن ۲ نفر از نمایندگان دامپزشک در مجلس شورای اسلامی نیز جهت همراهی حضور دارند.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور در ادامه با یادآوری تصمیم تهیه سند تحول سازمان دامپزشکی کشور گفت: در این سند تحول ساختار، روش‌ها و شیوه‌های پیشگیری، کنترل و مبارزه به صورت اساسی تغییر خواهد کرد. تا جایی که به گفته وی، بناست تا بر اساس محور این سند، سازمان دامپزشکی کشور در عمل در خدمت دانشگاه و همچنین تقاضا محور بر اساس نیازهای روز باشد.

آقامیری با بیان اینکه در حال حاضر فقط مقصد و جهت گیری صورت گرفته است اظهار امیدواری کرد تا حرکت سازمان دامپزشکی کشور از این پس به سمت تعامل دوجانبه دانشگاه با دستگاههای اجرایی و صنایع تولیدی حرکت کند.

وی همچنین از عزم جدی سازمان دامپزشکی کشور برای اقدام تازه ای خبر داد و آن اجرای «طرح بزرگ رصد و پایش بیماری‌ها در دامداری‌های کشور» است. به این شیوه که به گفته رئیس سازمان دامپزشکی کشور، بر اساس اولویت دامداری‌های شیری در تعدادی مشخص برای تمام محصولات دامداری‌هایی که تمام پروتکل توصیه شده «دانشگاه» را رعایت کنند، «گواهینامه کیفیت» صادر شود.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه در گام نخست این طرح تشویقی و سپس الزامی خواهد شد گفت: بر اساس این طرح، برای دامداری‌هایی که شیرخام واحدهای تولیدی صادر کننده لبنیات را بر اساس پروتکل‌های بهداشتی توصیه شده سازمان دامپزشکی کشور تامین می‌کنند؛ نخست قیمت محصولات تولیدی آنها متفاوت از سایر واحدها خواهد بود و دوم اینکه فقط این واحدها مجاز به صادرات خواهند بود.

وی افزود: شرکت‌های لبنی صادرکننده لبنیات حتی به فرض داشتن تقاضا از سوی کشورهای دیگر، برای اخذ مجوز صادرات، فقط به تامین شیرخام از دامداری‌های مراعات کننده پروتکل در قالب این طرح و عاری بودن آنها از هرگونه بیماری ملزم خواهند بود.

آقامیری بحث بیماری تب برفکی را در کنار حدود ۱۰ بیماری دیگر استراتژیک مساله قابل توجه برشمرد و گفت: سازمان دامپزشکی کشور به دنبال ریشه‌کنی این بیماری‌ها و در خصوص برخی بیمارها در تلاش برای کنترل و مدیریت کامل آن یا همچون طاعون گاوی نزدیک شدن به ریشه کنی آنها است.

ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 3 اسفند، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 44,544
بازدید ديروز : 77,982
مجموع بازدید : 100,351,913
مهمان: 433
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 433
تبلیغات

 

نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]