سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات 


شرکت دانش بنیان ویوان

تازه ها: تنهایی مداوم خطر زوال عقل را افزایش می دهد.....
تازه ها

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از مدیکال نیوز، مطالعات حاکی از ارتباط بین تنهایی و افزایش خطر زوال عقل نتایج متناقضی را به همراه داشته است.

مطالعه جدیدی که افراد را بیش از ۱۰ سال تحت پیگیری قرار داده بود، نشان می‌دهد افرادی که ۳ روز یا بیشتر در هفته احساس تنهایی می‌کردند، در طول دوره پیگیری بیشتر در معرض ابتلاء به زوال عقل بودند.

همچنین افراد زیر ۸۰ سال و بدون عوامل خطر ژنتیکی شناخته شده که احساس تنهایی مداوم داشتند در معرض خطر ابتلاء به زوال عقل بودند.

تنهایی همچنین با عملکرد ضعیف اجرایی و تغییرات مغزی مرتبط با آسیب پذیری نسبت به زوال عقل در افرادی که این بیماری را نداشتند مرتبط بود.

بر اساس این مطالعه، تجربه احساس تنهایی سه بار یا بیشتر در هفته ممکن است خطر ابتلاء به زوال عقل را در مراحل بعدی زندگی افزایش دهد.

دکتر «جول سالیناس»، نویسنده اول این مطالعه از دانشگاه نیویورک، گفت: «این یافته‌ها نه تنها ارتباط بین تنهایی و خطر زوال عقل را بسیار محکم‌تر نشان می‌دهد، بلکه تغییراتی نیز برای نحوه تفکر ما در مورد عوامل خطر زوال عقل و غربالگری اولیه تنهایی دارد.»

محققان در این مطالعه، داده‌های مربوط به ۲۳۰۸ نفر را در طول مدت ۱۰ سال پیگیری کردند. در طول ۱۰ سال، ۱۴ درصد (۳۲۰ نفر از ۲۳۰۸ نفر) مبتلا به زوال عقل تشخیص داده شدند.

محققان مشاهده کردند این گروه از افراد، حداقل ۳ روز در هفته احساس تنهایی می‌کردند.

ارتباط بین تنهایی و افزایش ریسک زوال عقل در افراد ۸۰ سال به بالا قابل توجه نبود. اما در افراد زیر ۸۰ سال که احساس تنهایی داشتند احتمال ابتلاء به زوال عقل دو برابر بیشتر بود.

حتی در بین شرکت کنندگان زیر ۸۰ سال که دارای فاکتور ژنتیکی زوال عقل نبودند، تنهایی با افزایش سه برابری ریسک ابتلاء به زوال عقل مرتبط بود.

ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 1 اسفند، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 45,369
بازدید ديروز : 77,982
مجموع بازدید : 100,353,593
مهمان: 427
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 427
تبلیغات

 

نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]