سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات 


شرکت دانش بنیان ویوان

تازه ها: خواص معجزه آسای عناب......
تازه ها

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از بهداشت نیوز، محسن پویان اظهار داشت: میوه عناب از حدود دو هزار سال قبل در مصارف دارویی و تغذیه کاربرد داشته است است و در کشور ایران نیز قبل و بعد از اسلام از عناب به وفور استفاده غذایی و دارویی به عمل آمده است.

مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در بهداشت اسلامی هم میوه عناب جایگاه ویژه‌ای دارد، افزود: حضرت علی(علیه اسلام) بر استفاده از عناب در از بین بردن تب تاکید کرده اند.

پویان بیان کرد: عناب به دلیل وجود مواد قندی به میزان 74/36 در عناب تازه، 77/71 درصد در عناب خشک و نیز مواد پروتئینی و مواد لعابی فراوان از نظر غذایی اهمیت ویژه ای دارد که به صورت تازه و خشک مصرف می شود.عناب خاصیت ملین دارد و مصرف آن هیچگونه تحرکی در دستگاه هاضمه ایجاد نمی ‌کند جوشانده عناب در آب و یا شیر خاصیت ملین دارد و انتقال مواد در لوله گوارشی را تسهیل و مصرف آن ادرار را زیاد نموده و به دفع سموم بدن از این طریق کمک می کند.

مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی عنوان کرد: میوه عناب سرشار از ویتامین c است و به دلیل مواد قندی موجود در آن در تهیه کمپوت و شیرینی از آن استفاده می‌شود.

پویان گفت: در چین و آفریقا از آرد عناب و میوه تخمیر شده آن شیرینی و کیک مخصوص تهیه می شود.
وی ادامه داد: میوه عناب اثر و طعم داروهای محرک را کاهش می دهد، در مواد غذایی میوه ها و مواد خوراکی دیگر که احتمال ایجاد آلودگی با آفلاتوکسین وجود دارد، عناب می تواند نقش حفاظتی قوی را ایفا کند. از اندام های مختلف عناب نظیر ریشه، پوست، شاخه، برگ و میوه آن به عنوان یک گیاه دارویی ارزشمند در طب گیاهی ایران و دیگر کشورها بهره برداری دارویی می شده است.

پویان با بیان اینکه ریشه عناب نیز برای جلوگیری از تب و ترمیم زخم اثربخش است، گفت: همچنین از ریشه عناب فرآورده ای تهیه می‌شود که برای رفع احساس سیری مفرط موثر است.

عناب برای تسکین درد ها، اثر بخش است، از برگ عناب می‌توان در ساخت دارویی برای تقویت مو استفاده کرد از برگ عناب میتوان در ساخت دهان شویه برای جلوگیری از گلودرد استفاده کرد و میوه عناب تصفیه کننده خون است و خاصیت آرام بخشی دارد.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 27 بهمن، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 47,469
بازدید ديروز : 77,982
مجموع بازدید : 100,358,063
مهمان: 317
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 317
تبلیغات

 

نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]