سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات 


شرکت دانش بنیان ویوان

تازه ها: بهترین زمان روز برای خوردن ویتامین دی ......
تازه ها

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به مردم در سراسر دنیا در روزهای همه گیری کووید 19 توصیه شد که برای افزایش سلامتی و بهبود عملکرد سیستم ایمنی شان، در صورتی که کمبود ویتامین دی داشته باشند، مکمل های ویتامین D را به صورت روزانه مصرف کنند. اما ویتامین دی را چه ساعت روز باید خورد؟

ویتامین دی علاوه بر نقش مهمی که در سیستم ایمنی دارد، به ویژه برای استخوان ها، ماهیچه ها و دندان ها هم مفید است زیرا به تنظیم میزان کلسیم و فسفات بدن کمک می کند.

کمبود ویتامین D اغلب می تواند منجر به ناهنجاری های استخوانی مانند راشیتیسم در کودکان و درد استخوان در بزرگسالان ناشی از استئومالاسی شود.

اصلی ترین راه ساخته شدن ویتامین دی در بدن، قرار گرفتن در معرض نور خورشید است. به طور معمول مصرف روزانه مکمل در طول پاییز و زمستان در بسیاری از کشورهای جهان به عنوان یک توصیه مهم به مردم ارائه می شود چرا که در این فصول هم مردم زمان کمتری را در محیط بیرون از خانه می گذرانند و هم لباس های بیشتری می پوشند که مانع رسیدن نور خورشید به بدن آن ها می شود.

با توجه به همه گیری و شرایط قرنطینه و محدودیت های رفت و آمد و از آنجایی که بسیاری از ما امسال بیش از حد معمول در خانه بوده ایم، ممکن است ویتامین D کافی ساخته شده از نور خورشید نداشته باشیم.

در این میان کسانی که در معرض بالاترین خطر قرار دارند نوزادان هستند - مگر اینکه بیش از 500 میلی لیتر شیر خشک در روز مصرف کنند - کودکان یک تا چهار ساله هم در این میان در معرض تهدید هستند.

سیستم بهداشتی و درمانی انگلستان(NHS) مصرف روزانه 10 میکروگرم مکمل ویتامین دی را در تمام سال برای بزرگسالان و کودکان بالای چهار سال توصیه می کند. اما سوالی که بسیاری از افراتد درخصوص مصرف ویتامین دی می پرسند این است که بهترین زمان مصرف ویتامین D چه زمانی در روز است؟

تحقیقات قبلاً اتنجام شده سطح ویتامین D خون را با سطح کیفیت خواب او مرتبط کرده بود. برخی گزارش ها براساس مطالعات انجام گرفته در انگلستان و سوئد ادعا کرده اند که مصرف ویتامین D در شب می تواند کیفیت خواب را با تداخل در تولید هورمون ملاتونین تحت تاثیر قرار دهد و کیفیت خواب را بهتر کند.

با این حال، نتایج این تحقیقات غیرقطعی است و تحقیقات گسترده تری آن را تائید نکرده است.

و البته تحقیقات نشان می دهد که اکثر مردم ترجیح می دهند ویتامین ها و سایر قرص های خود را در صبح مصرف کنند - اما این کار بیشتر به دلیل راحت تر بودن یا بیشتر در خاطر ماندن است.

اما در مجموع متخصصان پیشنهاد می دهند که شاید خوردن مکمل های ویتامین دی در شب بهتر باشد.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 27 بهمن، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 46,056
بازدید ديروز : 77,982
مجموع بازدید : 100,354,967
مهمان: 405
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 405
تبلیغات

 

نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]