صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

جهان: سالی ۶۶ هزار مار و عقرب‌ مردم را در کشور می‌گزند
اخبار روز دنیاسالی ۶۶ هزار مار و عقرب‌ مردم را در کشور می‌گزند......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از ایسنا؛ بهزاد امیری در مراسم گشایش مرکز پایلوت زیست بوم تکثیر و نگهداری مارهای سمی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی اظهار کرد: سالانه حدود شش هزار مارگزیدگی در کشور اتفاق می‌افتد و موارد عقرب زدگی هم ۶۰ هزار مورد یعنی ۱۰ برابر مارگزیدگی است.
به کانال عصر ایران در تلگرام بپیوندید

وی ادامه داد: البته سال گذشته به واسطه شیوع کرونا و حضور کمتر مردم در طبیعت، موارد عقرب زدگی کمتر از ۵۰ هزار مورد  بوده است.

وی توضیح داد: البته این احتمال هم وجود دارد که برخی که دچار عقرب زدگی شده بودند، به خاطر شیوع کرونا و عدم تمایل به حضور در مراکز درمانی، به گونه‌ای خود درمانی کرده باشند.

این مسئول اضافه کرد: خوشبختانه تعداد موارد مرگ ناشی از مارگزیدگی در کشور کم است و موارد عقرب گزیدگی نیز بین ۲۰ تا ۳۰ مورد در سال است.

امیری ادامه داد: با توجه به قابل پیشگیری بودن مرگ ناشی از عقرب و مارگزیدگی، حتی وقوع یک مرگ هم زیاد است.

رئیس اداره بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: برای پیشگیری از مرگ و میرهای ناشی از عقرب و مارگزیدگی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا پادزهرهای آنها در مراکز درمانی روستایی به ویژه مناطقی که پراکندگی مارو عقرب در آنها بالا است، به میزان مناسبی تامین و دپو شود.

وی تاکید کرد: به جز موسسه رازی از دو سال قبل موسسه دیگری در زمینه تولید سرمهای ضد مار و عقرب گزیدگی وارد عمل شده که امیدواریم با فعالیت بیشتر این موسسه بتوانیم نیاز داخلی در این حوزه را به طور کامل تامین کنیم.

امیری در ادامه با گلایه از کمبود شدید آنتی ونوم مار در سال گذشته گفت: این کمبود به قدری بود که در برخی موارد موجودی ما به صفر می رسید.

وی افزود: به طور متوسط به ازای هر مارگزیدگی ۱۰ آمپول مورد نیاز است یعنی به طور میانگین در سال ۶۰ هزار آمپول ضد مارگزیدگی نیاز داریم و البته باید به واسطه وقوع برخی حوادث مقداری بیش از نیاز سالانه تولید شود.

این مسئول ابراز کرد: به ازای عقرب زدگی هم به ازای هر نفر ۲.۵ تا سه ویال آمپول مورد نیاز است یعنی سالانه ۱۵۰ هزار آمپول ضد عقرب گزیدگی نیاز داریم.

وی گفت: هرچند در زمینه تولیدات درمانی بحث صادرات بسیار مهم است ولی تقاضا داریم در مرحله اول نیاز کشور رفع شود و بعد به فکر صادرات باشیم.

ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 19 بهمن، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,052
بازدید ديروز : 3,343
تبلیغات

نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir