سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات 


شرکت دانش بنیان ویوان

تازه ها: مصرف طولانی مدت داروهای فشارخون به کلیه ها آسیب می رسانند.....
تازه ها

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از ساینس دیلی، «ماریا لویزا سکویرا لوپز»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ویرجینیا، در این باره می‌گوید: «مطالعات ما نشان می‌دهد که سلول‌های تولیدکننده رنین مسئول این آسیب هستند. ما اکنون بر روی درک این موضوع تمرکز می‌کنیم که چگونه این سلول‌ها، که برای دفاع از ما در برابر اُفت فشار خون و حفظ سلامت ما بسیار مهم هستند، تحت چنین تغییری قرار گرفته و کلیه را تحریک می‌کنند.»

یک میلیارد نفر در جهان مبتلا به فشار خون بالا مزمن هستند. محققان درصدد درک این موضوع برآمدند که چرا اشکال شدید این بیماری اغلب با ضخیم شدن شریان‌ها و رگ‌های خونی کوچک در کلیه همراه بوده و منجر به آسیب به این عضو می‌شوند.

آنها دریافتند که برخی سلول‌های کلیه موسوم به سلول‌های رنین نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌کنند. این سلول‌ها به طور معمول رنین، هورمونی حیاتی که به بدن در تنظیم فشار خون کمک می‌کند، تولید می‌کنند. اما تغییرات مضر در سلول‌های رنین می‌تواند باعث حمله سلول‌ها به دیواره‌های رگ‌های خونی کلیه شود. سپس سلول‌های رنین باعث ایجاد یک نوع سلول دیگر موسوم به سلول‌های ماهیچه صاف می‌شوند که باعث ضخیم شدن و سفت شدن عروق می‌شود. نتیجه اینکه خون نمی‌تواند آنطور که باید از کلیه‌ها عبور کند.

علاوه بر این، محققان دریافتند استفاده طولانی مدت از داروهایی که سیستم رنین-آنژیوتانسین را مهار می‌کنند، مانند مهارکننده‌های ACE یا مسدود کننده‌های گیرنده آنژیوتانسین، اثر مشابهی دارند.

این داروها به طور گسترده برای اهداف بسیاری از جمله درمان فشار خون بالا، نارسایی احتقانی قلب و حملات قلبی و همچنین برای جلوگیری از مشکلات عمده قلبی استفاده می‌شوند. اما دانشمندان دریافتند که استفاده طولانی مدت از این داروها با سخت شدن عروق کلیه هم در موش‌های آزمایشگاهی و هم در انسان مرتبط است.

محققان خاطرنشان می‌کنند که این داروها می‌تواند برای بیماران نجات بخش باشد، بنابراین آنها بر اهمیت ادامه مصرف آنها تاکید می‌کنند. اما اذعان دارند که مطالعات بیشتری برای درک بهتر اثرات طولانی مدت این داروها بر کلیه‌ها مورد نیاز است.

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 27 دی، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 46,593
بازدید ديروز : 77,982
مجموع بازدید : 100,356,041
مهمان: 406
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 406
تبلیغات

 

نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]