سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات 


شرکت دانش بنیان ویوان

تازه ها: چاقی به سلامت مغز آسیب می رساند.....
تازه ها

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از مهر، محققان هشدار می‌دهند وزن بیش از حد زیاد بدن می‌تواند به مغز آسیب برساند.

تحقیقات نشان می‌دهد که چاقی بر سلامت مغز از کودکی تا بزرگسالی تأثیر می‌گذارد و همه چیز از مهارت‌های عملکرد اجرایی تا افزایش قابل ملاحظه خطر زوال عقل را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

در میانسالی، عواقب اضافه وزن قابل توجه است. چندین مطالعه نشان داده است که افراد میانسالی که شاخص توده بدنی (BMI) بالای ۳۰ یا بالاتر از آن دارند، بیشتر از همسالان با وزن سالم خود به زوال عقل مبتلا می‌شوند.

با این حال، محققان هنوز در حال بررسی این موضوع هستند که چگونه و چرا وزن اضافی به مغز آسیب می‌رساند.

«الکسیس وود»، سرپرست تیم تحقیق در مرکز تحقیقات تغذیه کودکان در کالج پزشکی بیلور در هیوستون تکزاس، گفت: «شواهد بسیار قوی و قابل توجهی وجود دارد که نشان می‌دهد در کل دوران کودکی، از کودکی تا نوجوانی، وضعیت وزن بالاتر با عملکرد شناختی پایین‌تر، به ویژه در زمینه عملکرد اجرایی مرتبط است.»

نتایج یک مطالعه نشان داد کودکانی که مهارت‌های کلامی و عملکرد اجرایی بالاتری در دوران پیش‌دبستانی دارند، کمتر احتمال دارد که در اواخر دوران کودکی دچار اضافه وزن شوند. تحقیقات دیگر نشان می‌دهد کودکان خردسالی که دارای اضافه وزن یا چاق هستند نسبت به کودکان دارای وزن سالم کمتر قادر به کنترل تکانه‌ها هستند.

وود می‌گوید: «اگر چالش‌های عملکرد شناختی در ابتدا ایجاد شوند، تفکر غالب این است که این موضوع نحوه تعامل کودکان با محیط خود را تنظیم می‌کند. آنها ممکن است در کنترل مصرف غذا برای متعادل کردن نیازهای انرژی خود چندان خوب عمل نکنند. ممکن است زمانی که گرسنه نیستند غذا بخورند، مثلاً وقتی خوراکی ای بسیار اشتها آور مانند یک کیک کوچک می‌بینند. عملکرد شناختی پایین در این زمینه رفتار خوردن را تغییر می‌دهد و فرد را مستعد رفتارهای غذایی ضعیف می‌کند.»

وی در ادامه افزود: «با این حال، اگر مشکلات وزن قبل از تغییرات شناختی باشد، ممکن است چربی اضافی التهاب را افزایش دهد که با گذشت زمان، می‌تواند منجر به تغییر در اتصال، ساختار و عملکرد مغز شود.»

با این حال محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این زمینه تاکید دارند تا دریابند که آیا چاقی منجر به بروز مشکلات شناختی می‌شود یا وجود مشکلات شناختی از ابتدا عامل بروز تغذیه نامناسب و چاقی است.

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 27 دی، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 48,795
بازدید ديروز : 77,982
مجموع بازدید : 100,360,721
مهمان: 370
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 370
تبلیغات

 

نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]