صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

جهان: پلنگ آسیب دیده حیات وحش ایلام تلف شد
اخبار روز دنیاپلنگ آسیب دیده حیات وحش ایلام تلف شد ......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از صدا و سیما مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: پلنگ آسیب دیده که برای مداوا به تهران اعزام شده بود، با وجود تلاش دامپزشکان حیات وحش تلف شد.
غلامرضا ابدالی افزود : بر اساس اقدامات پزشکی انجام گرفته روی این پلنگ مشخص شد علت آسیب دیدگی و مرگ این گونه با ارزش حیات وحش بر اثر تصادف با جسم سختی و به احتمال زیاد ماشین سنگین بوده است.

وی اضافه کرد: هر ۲ دست پلنگ در برخی نواحی دچار آسیب دیدگی شدید شده بود و خونریزی داخلی و پارگی برخی اندام‌های داخلی و آسیب دیدگی قسمت‌های دیگری از بدن نیز در بررسی‌های پزشکی مشاهده شده بود.

ابدالی یادآور شد: باوجود تلاش پزشکان حیات وحش و آماده سازی پلنگ برای جراحی، اما متاسفانه این گونه باارزش جانوری به علت عمق جراحات وارده تلف شد.

وی گفت : جاده‌های استان ایلام به علت کوهستانی بودن محل عبور گونه‌های مختلف حیات وحش است که رانندگان اعم از ماشین سنیگن یا سبک در هنگام تردد در جاده‌ها مراعات گذر وحوش کنند تا به گونه‌های مختلف حیات وحش آسیب وارد نشود.

ابدالی یادآور شد: ماشین‌های سبک عبوری توان آسیب زدن به پلنگ بالغ را به جهت پرش‌های بلند این جانور ندارند، اما ماشین‌های سنگین می‌توانند تصادف‌های مرگباری را برای پلنگ ایجاد کنند.

شامگاه جمعه در پی تماس‌هایی با حفاظت محیط زیست استان مبنی بر وجود یک قلاده پلنگ ناخوش احوال در جاده بانروشان سه تیم از این اداره کل به محل اعزام و پلنگ نر بالغ عظیم الجثه را که در وضعیتی ناهوشیار و نامتعادل بود به بیمارستان دامپزشکی استان ارجاع دادند، اما به علت نبود امکانات کافی این حیوان برای مداوای تکمیلی به تهران اعزام شد که با وجود تلاش کادر درمان حیات وحش، اما زنده نماند.

 

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 27 دی، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,156
بازدید ديروز : 3,343
تبلیغات

نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir