صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات 

شرکت دانش بنیان ویوان

تازه ها: تحصیلات بیشتر با سلامت بهتر قلب مرتبط است......
تازه ها

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از مهر از مدیسن نت، این تحقیق که از داده‌های یک نظرسنجی بزرگ ملی در آمریکا برای بررسی ارتباط بین نژاد، تحصیلات و سلامت قلبی عروقی استفاده کرد، نشان داد که در حالی که سفیدپوستان فواید زیادی از تحصیلات عالی می‌بینند، سایر گروه‌های نژادی و قومی کمتر از آن بهره می‌برند.

دکتر «اَمبر جانسون»، نویسنده ارشد این مطالعه از دانشگاه پیتزبورگ پنسیلوانیا، گفت: «مطالعات قبلی به بررسی نژاد و سلامت قلب، و تحصیلات و سلامت قلب پرداخته اند. اما نحوه تعامل این دو برای پیش‌بینی نتایج، کمتر مشخص شده است.»

در این مطالعه از پاسخ‌های ۷۷۷۱ نفر استفاده شد که در بررسی طولانی‌مدت ارزیابی ملی سلامت و تغذیه شرکت کردند. حدود ۶۹ درصد از آنها سفیدپوست بودند.

محققان سلامت قلب را با امتیازی که از هفت معیار کاملاً تثبیت شده مانند سیگار کشیدن، فشار خون و فعالیت بدنی به دست آمده بود، اندازه گیری کردند.

وقتی محققان سطح تحصیلات را با این معیارها مقایسه کردند، دریافتند افرادی که دانشگاه را به پایان رسانده‌اند، چهار برابر بیشتر از افرادی که دبیرستان را به پایان نرسانده‌اند، شانس داشتن نمره سلامت قلب ایده‌آل دارند.

اما زمانی که محققان امتیازها را بر اساس نژاد و قومیت تقسیم کردند، تفاوت‌هایی ظاهر شد.

برای سفیدپوستان، داشتن مدرک دانشگاهی همچنان شانس داشتن نمره بالای سلامت قلب را بیش از چهار برابر افزایش می‌دهد. اما سیاه‌پوستان با همان سطح تحصیلات فقط دو برابر بهبود داشتند.

برای شرکت کنندگان سفیدپوست، دریافت دیپلم دبیرستان یا معادل آن، شانس داشتن نمره بالای سلامت قلب را تقریباً ۵۰٪ افزایش می‌دهد. هیچ گروه نژادی یا قومی دیگری چنین فایده‌ای را در آن سطح مشاهده نکرد.

ارسال شده در مورخه : شنبه، 18 دی، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 2,624
بازدید ديروز : 8,198
مجموع بازدید : 118,787,501
مهمان: 502
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 502
تبلیغات  

نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]