صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

جهان: چرا باید دوز دوم واکسن کرونا را تزریق کنیم؟
اخبار روز دنیا
چرا باید دوز دوم واکسن کرونا را تزریق کنیم......


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از باشگاه خبرنگاراندانشمندان آمریکایی دلیل ضرورت دریافت دوز دوم واکسن کرونا را تشریح کردند.

طی هفته‌های گذشته به دلیل شیوع سویه دلتای کرونا در جهان، بر شدت شمار مبتلایان و قربانیان این ویروس افزوده شده است. دولت‌ها امیدوار هستند با تشدید واکسیناسیون عمومی، بتوانند شیوع افسار گسیخته این ویروس را تحت کنترل خود در آورند.


به گزارش سای تِک دیلی،به جز واکسن تولیدی شرکت جانسون اند جانسون که تنها نیازمند تزریق یک دوز است، واکسن غول‌های داروسازی جهان مانند فایزر، مدرنا، اسپوتنیک وی، و سینوفارم برای ایجاد ایمنی باید به صورت دو دوز تزریق شود.


برخی از مردم این سوال را مطرح می‌کنند که دریافت دوز دوم واکسن کرونا به چه میزان حیاتی است؟
دانشمندان آمریکایی دانشگاه استنفورد برای پاسخ به این سوال اقدام به بررسی واکسن کرونای شرکت فایزر کردند. یافته‌های محققان به شدت از تزریق دوز دوم واکسن کرونا حمایت و بر دریافت آن تاکید دارد.


واکسن شرکت فایزر بر اساس دانش mRNA تولید شده است که بسیاری از مردم اطلاعات کمی پیرامون آن دارند. در حقیقت در گذشته برای تولید واکسن از میکروب ضعیف شده یا کشته شده استفاده می‌شد، اما واکسن تولیدی جدید یک بخش از ساختار شبیه سازی شده RNA ویروس کرونا را به کمک یک پیامرسان به بدن وارد می‌کند.


این موضوع باعث واکنش موثر بدن و ایجاد ایمنی در برابر عامل بیماری زا (که در اینجا ویروس است) می‌شود. برای نخستین بار در طول تاریخ علم پزشکی است که دانشمندان از این روش برای تولید واکسن استفاده می‌کنند. جالب اینجاست که تولید واکسن کرونا براساس RNA توانست در افراد بیش از ۹۵ درصد ایمنی ایجاد کند.


یافته‌ها نشان داده است دریافت دو دوز از این نوع واکسن به طور موثر می‌تواند باعث تولید سلول‌های ایمنی مانند سلول‌های B شود. سلول‌های B در مواجهه با ویروس کرونا به آن می‌چسبند و مانع از آن می‌شوند که ویروس سلول‌های سالم بدن را آلوده کند.


در حقیقت سطح آنتی بادی خون را به راحتی می‌توان مورد سنجش قرار داد، ولی واقعیت این است که سیستم ایمنی بدن پیچیده‌تر از آن است که تنها با سطح آنتی بادی موجود در خون بتوان به میزان موثر بودن یک واکسن پی برد، زیرا آنتی بادی تنها راه مقابله سیستم ایمنی با عوامل بیماری زا نیست.


با این حال، محققان دانشگاه استنفورد می‌گویند دریافت دوز دوم واکسن کرونا باعث تحریک شدید بخشی از سیستم ایمنی می‌شود که مسئول حفاظت از بدن در برابر عوامل بیماری زاست. دوز دوم به طور موثر سطح آنتی بادی‌های بدن را چند برابر می‌کند.

همچنین یافته‌ها نشان داد سلول‌های T کشنده پس از دریافت تنها یک دوز از واکسن کرونا فعال نیستند و دریافت دوز دوم باعث افزایش زیاد آن‌ها می شود و راه را برای مقابله موثر با کووید ۱۹ هموار می‌کند.

ارسال شده در مورخه : شنبه، 30 مرداد، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 7,233
بازدید ديروز : 5,952
تبلیغات


 

 


نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir