سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 


شرکت تجارت سازان آویژه آریا

مرغ با ۹۰ درصد تولید به کشتارگاه‌ها فرستاده می‌شود
داخلی
نبی پور با بیان اینکه تخصیص نهاده‌ها به طور کامل دست دولت است تصریح کرد: مرغداران مدت‌ها است مرغ با ۹۰ درصد تولید را به کشتارگاه‌ها می‌فرستند...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از تحلیل بازار همه ساله با نزدیک شدن به فصل تابستان و گرم شدن هوا قیمت تخم‌مرغ روند نزولی پیدا می‌کند چرا که تخم‌مرغ محصولی فسادپذیر است و لذا قابلیت نگهداری بالایی ندارد. با این وجود از ابتدای امسال بارها قیمت تخم‌مرغ با نوسان روبه رو شده است و طی روزها اخیر نیز به طور چشمگیری بالا رفته است. این در شرایطی است که تولیدکنندگان تا ماه‌ها محصول خود را زیر قیمت مصوب عرضه می‌کردند و حمایتی از سوی دولت ار آن صورت نگرفت.

ناصر نبی پور، رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران گفت: این روزها قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ در بازار به ۱۵ هزار ۲۰۰ تا ۱۵ هزار و ۳۰۰ تومان هم رسیده است.

نبی پور افزود: همانطور که می‌دانید قیمت مصوب تخم‌مرغ در آذر ماه سال گذشته ۱۴ هزار تومان بوده است اما عرضه و تقاضا نهایتا تعیین‌کننده قیمت‌ها است.

نرخ تخم‌مرغ روندی افزایشی پیدا کرده اما برای چند ماه مرغداران تولیدات خود را به نرخ ۱۰ هزار تومان می‌فروختند و دولت خریدار محصولات شان با قیمت مصوب نبود و لذا مرغداران به شدت متضرر شدند

وی ادامه داد: اگرچه این روزها نرخ تخم‌مرغ روندی افزایشی پیدا کرده اما برای چند ماه مرغداران تولیدات خود را به نرخ ۱۰ هزار تومان می‌فروختند و دولت خریدار محصولات شان با قیمت مصوب نبود و لذا مرغداران به شدت متضرر شدند.

نبی پور خاطر نشان کرد: درحال‌حاضر تمام مولفه‌های تولید افزایش قیمت داشته از جمله افزایش ۳۰درصدی هزینه‌های حمل‌ونقل و افزایش ۳۰ درصدی حقوق کارگری و نمی‌توان انتظار داشت قیمت محصول نهایی بالا نرود.

از ۱۵ اسفند سال گذشته که قیمت تخم‌مرغ به ۴ هزار تومان زیر قیمت مصوب رسید مرغداران غالبا گله‌ها را برای کشتار می‌فرستند

این مقام مسئول با بیان اینکه تخصیص نهاده‌ها به طور کامل دست دولت است تصریح کرد: مرغداران مدت‌ها است مرغ با ۹۰ درصد تولید را به کشتارگاه‌ها می‌فرستند.

نبی پور افزود: به عبارت بهتر از ۱۵ اسفند سال گذشته که قیمت تخم‌مرغ به ۴ هزار تومان زیر قیمت مصوب رسید مرغداران غالبا گله‌ها را برای کشتار می‌فرستند.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر برنامه‌ریزی غلط وزارت صمت موجب شد جوجه ریزی کم شود به طوری که نسبت به سال قبل ۷ تا ۸ میلیون قطعه جوجه ریزی کاهش یافته است.

با بالا رفتن قیمت مولفه‌های تولید قیمت واقعی هر کیلوگرم تخم‌مرغ بالای ۱۸ هزار تومان است

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 26 خرداد، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 40,218
بازدید ديروز : 93,393
مجموع بازدید : 87,274,589
مهمان: 87
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 87
تبلیغات


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir