سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 


شرکت تجارت سازان آویژه آریا

جوجه یکروزه در سامانه طیور عرضه نمی شود
داخلی
اسدالله نژاد گفت:جوجه یکروزه در سامانه سماصط عرضه نمی شود و اتفاقا یکی از مطالبات ما نیز عرضه جوجه در این سامانه است از طرفی اگر کسی ادعا می کند که قیمت جوجه یکروزه بیش از ۴۲۰۰ تومان نیست ...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از ایسنا نایب رییس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی افزایش قیمت مرغ را ناشی از انحرافات مسیر کشتارگاه تا توزیع دانست و گفت:فروش مرغ بیش از نرخ مصوب ۲۴هزار و ٩٠٠ تومان گرانفروشی است.

حبیب اسدالله نژاد با بیان اینکه مرغ کشور در حال تامین است و کمبودی در تولید نداریم، اظهار کرد: اگرچه مولفه های تولید حدود ۲۰ درصد گران شده است ولی مرغداران مرغ زنده را همچنان با قیمت مصوب ۱۷ هزارو۱۰۰ تومان  عرضه می کنند و اگر همین مرغ با قیمت مصوب ۲۴ هزارو۹۰۰ تومان به دست مصرف کننده نمی رسد، مقصر تولیدکننده نیست.

وی ادامه داد:مشکل اصلی مرغ، انحرافات موجود از کشتارگاه تا واحدهای صنفی است. در حقیقت می توان گفت به همان اندازه که بر واحدهای مرغداری سخت گیری می شود تا مرغ را در سیستم واقعی و با نرخ مصوب عرضه کنند از کشتارگاه تا واحدهای صنفی رهاشدگی وجود دارد که در نهایت دود این انحرافات و رهاشدگی به چشم تولیدکننده و مصرف کننده می رود و سود آن نیز به جیب کسانی خواهد رفت که هیچ نقشی در زنجیره تولید ندارند.

نایب رییس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی در پاسخ به این که گفته می شود جوجه یکروزه در سامانه سماصط(سامانه مدیریت اطلاعات صنعت طیور) با قیمت ۴۲۰۰ تومان خرید و فروش می شود و جوجه یکروزه بالاتر از این قیمت بازارگرمی توسط برخی افراد است، گفت:جوجه یکروزه در سامانه سماصط عرضه نمی شود و اتفاقا یکی از مطالبات ما نیز عرضه جوجه در این سامانه است. از طرفی اگر کسی ادعا می کند که قیمت جوجه یکروزه بیش از ۴۲۰۰ تومان نیست حاضریم با قیمت هزارتومان بیشتر از نرخ مصوب هم از آنها جوجه خریداری کنیم.

به گفته وی در حال حاضر هیچ سامانه ای برای عرضه جوجه یکروزه وجود ندارد و قیمت جوجه یکروزه در بازار در حال حاضر حدود ۷۰۰۰ تومان  است.

اسدالله نژاد در پایان گفت: فروش مرغ بالاتر از نرخ مصوب یعنی ۲۴هزارو۹۰۰ تومان گرانفروشی است و این گرانفروشی ارتباطی به تولید کنندگان ندارد.  دستگاه های مسئول باید پاسخگوی چرایی این سود جویی ها در بازار باشند.

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 24 خرداد، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 39,678
بازدید ديروز : 93,393
مجموع بازدید : 87,273,509
مهمان: 89
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 89
تبلیغات


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir