صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

وزارت جهاد کشاورزی در تولید مرغ بسیار ضعیف عمل کرد
داخلی
ساداتی نژاد یکی دیگر از مشکلات بازار مرغ را سوء مدیریت دانست، و گفت: معتقد است وزارت جهاد کشاورزی از بحران بی اطلاعاتی رنج می‌برد و به عنوان متولی تولید هیچ سامانه اطلاعاتی ندارد که...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از دانا سید جواد ساداتی نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: امنیت غذایی به عنوان جزئی از امنیت ملی که در اصول سوم و چهل و سوم قانون اساسی نیز به آن اشاره شده است.

وی بیان کرد: اقتدار غذایی پدیده‌ای است که بسیاری از کشورها تلاش دارند در آن در جهان پیشرو باشند و استیلای غذایی را در اختیار خودشان بگیرند؛ این د رحالی است که ما در تامین غذای همسایه‌هایمان بسیار ضعیف عمل کردیم، در حالی که می‌توانست به عنوان یک ابزار جهت نیل به برتری دیپلماتیک از آن استفاده شود. وی تحریم مرغ راس توسط آمریکا را نمونه‌ای از تحریم‌ها در حوزه غذا دانست، و از پرورش مرغ آرین در کشور به عنوان اقدامی بسیار ضروری برای بر هم زدن معادلات دشمن یاد کرد.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: کشاورزی در کشور ما از جایگاه خودش برخوردار نیست در حالی که مزیت نسبی کشور ما کشاورزی بوده و می‌توان اقتصاد را با کشاورزی مدیریت کرد (حتی ما را از نفت بی نیاز میکند)؛ کشاورزی در دوران تحریم نیز نقش مهم و موثر خود را نشان داد، اما ما نسبت به آن بی توجه بودیم، و امروزه کشاورزی در کشور ما حقیر شده است.وی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی در تولید مرغ بسیار ضعیف عمل کرده است، افزود: مشکلات و چالش‌های موضوع مرغ برای ما کاملا روشن است و ما تذکرات لازم را به دولت دادیم، اما به آن توجه نشد.
 
ساداتی نژاد یکی از دلایل معضل مرغ در کشور در سال ۹۹ را عدم وحدت فرماندهی در موضوع مرغ دانست و گفت یکی از علل ایجاد مشکلات در بازار مرغ عدم تمرکز تصمیم گیری‌های مربوط به مرغ در یک وزارتخانه بود.
 
این نماینده مردم معتقد است تمام اجزاء و تصمیم گیری‌ها باید در یک جا متمرکز باشد و نباید مسئولیتی در موضوع مرغ به وزارت صمت محول می‌شد.
 
ساداتی نژاد بیان کرد: ما کاری کردیم تا تمام اختیارات و مسئولیت‌ها در موضوع مرغ از "مزرعه تا سفره" یا "از صفر تا صد" در اختیار وزارت جهاد کشاورزی باشد، ستاد تنظیم بازار محصولات کشاورزی و مرغ از وزارت صمت گرفته و به وزارت جهاد کشاورزی سپرده شده است.
  
در صورت نیاز وزیر جهاد کشاورزی را استیضاح می‌کنیم/ نمی‌تواند  بگوید من کاره‌ای نیسیتم
 
وی اضافه کرد: اکنون به طور شفاف مشخص است که تمام امور کشاورزی و تولید مرغ با وزارت جهاد کشاورزی است؛ در در صورت بروز هر مشکلی ما وزیر جهاد کشاورزی را احضار و از او سوال خواهیم کرد، حتی در صورت نیاز او را استیضاح می‌کنیم. اکنون دیگر وزیر جهاد کشاورزی نمی‌تواند در برابر مشکلات و ایرادات بازار محصولات کشاورزی و بخصوص بازار مرغ از پذیرش مسئولیت شانه خالی کرده و به اصطلاح بگوید "من کاره‌ای نیسیتم".
 
ساداتی نژاد یکی دیگر از مشکلات بازار مرغ را سوء مدیریت دانست، و گفت: معتقد است وزارت جهاد کشاورزی از بحران بی اطلاعاتی رنج می‌برد و به عنوان متولی تولید هیچ سامانه اطلاعاتی ندارد که بتواند تولید مرغ را مدیریت کند، در حالی که معاون وزیر جهاد کشاورزی آمار جوجه ریزی را ۱۲۰ میلیون قطعه عنوان می‌کند، اما من با اطمینان به شما میگویم که این مقدار نیست، چرا که در رابطه با این آمار راستی آزمایی انجام نمی‌گیرد.
 
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس ادامه داد: زمانی که جوجه ریزی در مرغداری‌ها انجام می‌گیرد، مسئولیت تایید میزان جوجه ریزی بر عهده‌ی دامپزشکی است که طرف قرارداد همان مرغدار است، بدین معنا که حقوق خود را از مرغدار دریافت می‌کند، و بنابراین به راحتی عدد سازی و آمارسازی در میزان جوجه ریزی و تولید مرغ در کشور صورت می‌گیرد در حالی که وقتی به موجودی مرغ در بازار نگاه میکنیم میبینیم که تولید به میزان کافی نیست و با اطمینان می‌گویم که این اتفاق در کشور (آمارسازی در موضوع تولید مرغ) به وفور رخ می‌دهد.
ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 23 خرداد، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,485
بازدید ديروز : 2,401
مجموع بازدید : 121,359,791
مهمان: 462
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 462
تبلیغات

  نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]