سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 


شرکت تجارت سازان آویژه آریا

جوجه یکروزه دوباره گران شد
داخلی
اسداله نژاد اضافه کرد: گرچه مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و سایر دستگاه‌ها جوجه با نرخ ۷ تا ۸ هزار تومان را قبول ندارند و اذعان می‌کنند که عرضه با این نرخ‌ها بازار گرمی است، اما بیان چنین اظهاراتی فرار ...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حبیب اسداله نژاد افزود: قیمت کنونی هر قطعه جوجه یکروزه به ۶ تا ۷ هزار تومان رسیده است که امیدواریم مجدد افزایش نیابد.

‌وی اضافه کرد: گرچه مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و سایر دستگاه‌ها جوجه با نرخ ۷ تا ۸ هزار تومان را قبول ندارند و اذعان می‌کنند که عرضه با این نرخ‌ها بازار گرمی است، اما بیان چنین اظهاراتی فرار روبه جلو و شانه خالی کردن از مسئولیت است.

اسداله نژاد ادامه داد: مسئولان ذی ربط با عوامل افزایش قیمت جوجه یکروزه نمی‌خواهند برخورد قانونی داشته باشند و به عبارت دیگر مسئولان نمی‌خواهند بپذیرند که قیمت تمام شده برای مرغدار افزایش یافته است، درحالیکه افزایش قیمت مولفه‌های تولید نظیر ریز مغذی، جوجه یکروزه، کنجاله سویا و حمل و نقل حداقل ۱۵ درصد بر نرخ تمام شده تولید اثر گذار است.

این مقام مسئول در واکنش به عرضه مرغ گرم بالاتر از نرخ مصوب بیان کرد: علی رغم افزایش هزینه‌های تولید، مرغداران مرغ تولیدی با نرخ مصوب عرضه می‌کنند که با این وجود مغازه داران مکلف به عرضه مرغ با نرخ ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان هستند.

به گفته وی با وجود افزایش هزینه‌های تولید انتظار می‌رود که قیمت مصوب مرغ اصلاح شود تا واحدهای مرغداری متحمل زیان نشوند، در غیر این صورت جوجه ریزی کاهش می‌یابد.

اسداله نژاد با بیان اینکه تامین نهاده همانند قبل در حال انجام است، گفت: گرچه در شرایط فعلی ۱۰۰ درصد نهاده مورد نیاز از سامانه بازارگاه تامین می شود، اما همچنان با تاخیر به مرغداران عرضه می شود که با این وجود باید منتظر ماند و دید که دولت بعد در ارتباط با تامین نهاده چه تصمیمی اتخاذ می‌کند و آیا راهکاری برای اصلاح سیستم وجود دارد یا خیر؟

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه مرغ به بازار وجود ندارد، بیان کرد: در حال حاضر مرغ در تمامی فروشگاه ها و مغازه های پروتئینی وجود دارد، اینکه برخی واحدها به تخلف با نرخ مصوب عرضه نمی‌کنند، هیچ ارتباطی به میزان تولید ندارد.

این مقام‌مسئول با اشاره به میزان جوجه ریزی واحدهای مرغداری در خرداد گفت: با توجه به واردات بخشی از جوجه مورد نیاز از طریق واردات و کاهش عطش بازار برای جوجه ریزی مازاد بر ظرفیت پیش بینی می‌شود که ۱۲۰ میلیون قطعه تا پایان این ماه جوجه ریزی صورت گیرد که این میزان جوابگوی نیاز داخل است اما به اعتقاد بنده این آمارها نیاز به راست آزمایی دارد.

به گفته وی در فصول گرم سال، میزان جوجه ریزی واحدهای مرغداری همانند ماه‌های خنک سال نیست به طوریکه مرغداران تقاضایی مبنی بر مازاد جوجه ریزی از مجوز خود را ندارند که این امر منجر به کاهش عطش بازار شده است.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی درباره تاثیر قطعی برق اخیر بر میزان تلفات مرغ بیان کرد: با توجه به حساسیت کار، واحدهای مرغداری ژنراتور خوبی دارند که به دلیل آمادگی واحدها، خسارتی از این حیث به مرغداران وارد نشده است.

وی تصریح کرد: گرچه خسارتی ناشی از قطع برق حذف گله واحدها نداشتیم، اما به طور طبیعی در فصل گرما، تنش گرمایی علاوه بر افزایش ۲ برابری تلفات، تولید را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 20 خرداد، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 37,521
بازدید ديروز : 93,393
مجموع بازدید : 87,269,195
مهمان: 87
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 87
تبلیغات


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir