سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 


شرکت تجارت سازان آویژه آریا

قیمت هر قطعه جوجه یکروزه 7 هزار تومان شد
داخلی
رئیس هیئت مدیره شرکت تعاونی مادر تخصصی توسعه صنعت طیور کشور گفت: هر قطعه جوجه یکروزه را ۶ هزار و ۹۰۰ تا ۷ هزار تومان اعلام شده است...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران برومند چهار آیین رئیس هیئت مدیره شرکت تعاونی مادر تخصصی توسعه صنعت طیور کشوردرباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: بنابر پیش بینی های قبلی، قیمت گوشت مرغ تحت تاثیر مولفه های تاثیر گذار در نرخ تمام شده تولید به مرز ۳۰ هزار تومان رسیده است.

وی افزود: هم اکنون قیمت تمام شده هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۲۱ هزار تومان است که با احتساب ۲۵ درصد اُفت لاشه و هزینه های عمده فروشی و خرده فروشی، نرخ لاشه آماده طباخی به ۳۰ هزار تومان می رسد، هر چند نرخ مصوب ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان است.

چهارآیین افزایش قیمت اقلامی همچون ذرت، کنجاله سویا، جوجه یک روزه، حقوق و دستمزد و حمل و نقل را علت اصلی تفاوت مشهود قیمت مصوب با نرخ کنونی مرغ در بازار اعلام کرد.

این مقام مسئول افزایش قیمت تقاضا برای خرید مرغ و کاهش قدرت خرید خانوار برای خرید دیگر محصولات پروتئینی را از دیگر علت های اصلی گرانی بر بازار مرغ اعلام کرد.

وی قیمت کنونی هر قطعه جوجه یکروزه را ۶ هزار و ۹۰۰ تا ۷ هزار تومان اعلام کرد و گفت: وجود دلالان در بازار مرغ گرفتاری های متعددی ایجاد کرده است که این امر منجر به ایجاد تفاوت حداقل ۳ هزار تومانی با قیمت مصوب شده است، گرچه قیمت مصوب جوجه یکروزه ناشی از افزایش هزینه های ذرت، کنجاله، کارتن و حمل و نقل باید افزایش یابد.

رئیس هیئت مدیره شرکت تعاونی مادر تخصصی صنعت طیور با بیان اینکه میزان جوجه ریزی در مقایسه با سال گذشته کاهش محسوسی نداشته است، گفت: کاهش کیفیت نهاده دامی ناشی از رسوب نهاده در بنادر و افزایش درصد تلفات گرفتاری های متعددی ایجاد کرده است چرا که شرایط تحریم و مشکلات نقل و انتقال ارز منجر به رسوب نهاده در بنادر شده که این امر کیفیت نهاده بویژه کنجاله سویا را کاهش داده است و در نهایت بر میزان وزن گیری مرغ اثر سو می گذارد.

وی با اشاره به تلفات قابل قبول ۴.۵ تا ۵ درصدی به طور متوسط در دنیا بیان کرد: در کشور ما تحت تاثیر کاهش کیفیت نهاده و گران بودن قیمت واکسن و دارو، تلفات به طور متوسط به مرز ۲۰ درصد رسیده است.

چهارآیین ادامه داد: با قطع ید دلالان و سامان یافتگی بازار ذرت و کنجاله سویا در حال حاضر همه تلاش دلالان در بازار جوجه یک روزه است به طوریکه برخی مرغداران به سبب افزایش قیمت، رغبتی به جوجه ریزی ندارند.

این مقام مسئول درباره تاثیر قطعی برق بر واحدهای مرغداری بیان کرد: واحدهای مرغداری موظف به مجهز کردن واحد خود به تامین برق اضطراری هستند، چنانچه واحدی اهمال کرده و موتور برق اضطراری ندارد، ناشی از بی توجه ناظران در زمان‌تمدید پروانه است. با این وجود تلفات واحدها را نباید ناشی از قطعی برق موردی دانست.

به گفته وی، ما کشوری هستیم که سالیانه نیاز به مصرف برق در حال افزایش است که متناسب با آن زیرساخت ها باید افزایش یابد.

رئیس هیئت مدیره شرکت تعاونی مادر تخصصی صنعت طیور در پایان تصریح کرد: حوادث برق در تمامی کشورها معمول است که اگر واحدی برق اضطراری نداشته باشد، در صورت قطعی بیش از ۴ ساعته برق در این هوای گرم، تلفات به شکل معناداری افزایش می یابد، به همین‌ خاطر تولیدکننده باید آمادکی لازم برای تامین برق از طریق موتور برق را داشته باشد.

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 17 خرداد، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 38,802
بازدید ديروز : 93,393
مجموع بازدید : 87,271,757
مهمان: 89
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 89
تبلیغات


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir