صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

حل مشکلات توزیع محصولات مرغ و تخم مرغ با رفع تصرف
داخلی
محمدعلی کمالی‌سروستانی درباره تاثیر  رفع تصرف بارانداز محصولاتی کشاورزی بر تنظیم بازار گوشت و مرغ، گفت: بخشی از التهاب بازار مرغ که در ماه‌های گذشته تجربه کردیم مربوط به مشکلات توزیع بود...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از ایلنا، در سال 1396 بارانداز بزرگ محصولات کشاورزی پایتخت به اتحادیه مرکزی تعاون روستایی کشور برای حل مشکلات توزیع و حذف دلالان واگذار شد. در همان سال این اتحادیه، بارانداز را به فردی به مدت یکسال اجاره داد. از همان ابتدای اجاره، کاربری بارانداز تغییر و تبدیل به محلی برای انباشت کالاهای وارداتی مانند لوازم خانگی و آرایشی شد و تا امروز نیز همچنان در انبارهای بارانداز هر کالایی وجود دارد به جز محصولات کشاورزی!

سازمان مرکزی تعاون روستایی امروز اعلام کرد که بارانداز محصولات کشاورزی پایتخت حکم رفع تصرف را گرفته است، اما فردی که اقدام به اجاره کرده با استفاده از خلاء‌ها قانونی و لابی‌ تن به اجرای حکم نمی‌دهد. 

به گفته کارشناسان باراندازه محصولات کشاورزی می‌تواند تا حد بسیار زیادی بر تنظیم بازار محصولات کشاورزی در کلان شهری مانند تهران موثر باشد و از جمله مشکلاتی مانند توزیع گوشت مرغ یا فاصله قیمتی تخم مرغ از مزرعه تا بازار را حل کند.

محمدعلی کمالی‌سروستانی، مشاور عالی هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغ گوشتی کشور، درباره تاثیر  رفع تصرف بارانداز محصولاتی کشاورزی بر تنظیم بازار گوشت و مرغ، گفت: بخشی از التهاب بازار مرغ که در ماه‌های گذشته تجربه کردیم مربوط به مشکلات توزیع بود. 

وی ادامه داد: در حال حاضر تنها میدان بهمن برای بارانداز مرغ وجود دارد که این امر موجب محوریت این میدان در تنظیم بازار شده است.

کمالی سروستانی تاکید کرد: محوریت یک میدان زمینه تخلف و عدم عرضه مناسب را فراهم کرده است.

وی معتقد است؛ افزایش تعداد باراندازها توزیع را مناسب‌تر و عادلانه کرده و تخلف را به حداقل می‌رساند.  

حمید کاشانی، رئیس هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران میهن،  نیز در این خصوص به خبرنگار ایلنا، گفت: بخش مهمی از مشکلاتی که در بازار محصولات پروتئینی مانند مرغ و تخم مرغ دیده می‌شود مربوط به بخش توزیع است.

وی ادامه داد: مشکلات بخش توزیع موجب شده شاهد حضور دلالان بیشتر در بازار محصولات پروتئینی و برهم خوردن بازار آن‌ها باشیم.

کاشانی با تاکید بر اینکه در حال حاضر فاصله قیمت تخم مرغ از مزرعه تا مصرف کننده بسیار زیاد است، افزود: زمانی بود که هر شانه تخم مرغ از مرغدار 18 هزار تومان خریداری و به دلیل نبود شبکه توزیع مناسب تا قیمت 40 هزار تومان به دست مصرف کننده می‌رسید.

وی افزود: شرایط در مرغ نیز همینطور است و فاصله قیمتی گاهی بسیار زیاد و غیرقابل قبول می‌شود.

کاشانی یکی از زیر ساخت‌های که می‌تواند به توزیع مناسب این نوع محصولات کمک و دست دلالان را کوتاه کند را باراندازهای محصولات کشاورزی دانست.

به گفته وی؛ باراندازهای محصولات کشاوری می‌تواند فاصله تولیدکننده تا مصرف کننده را کوتاه کنند.

کاشانی با اشاره به تصرف بارانداز امین آباد تهران توسط یک فرد، این اتفاق را بی‌تدبیری و کج سلیقه‌گی در مدیریت زیرساخت‌های موجود برای تنظیم بازار محصولات کشاورزی توصیف کرد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر انبارهای باراندازه محصولات کشاورزی تهران، محلی برای انبار کالاهای وارداتی شده است.

کاشانی با اشاره به دریافت حکم رفع تصرف بارانداز و مقاومت در اجرای آن از سوی یک فرد خواستار ورود قوه ‌قضاییه به ماجرا شد.

وی افزود: تغییر کاربری بارانداز محصولات کشاورزی را تخلفی آشکار است و باید هر چه سریع‌تر در برابر این تخلف ایستاد و اجازه ادامه آن را نداد.

بر اساس این گزارش،‌ تغییر کاربری بارانداز محصولات کشاورزی تخلفی فاحش است. باید پرسید چرا در مدت 4 سال این موضوع به رغم آسیب‌های که به بازار محصولات کشاورزی در کلان شهر تهران زده، رسیدگی نشده است. سوال مهم دیگر اینکه حالا که پس از چهار سال تخلف، حکم رفع تصرف آن صادر شده است چگونه است که یک فرد می‌تواند از اجرای آن جلوگیری کند؟

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 10 خرداد، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,446
بازدید ديروز : 2,401
مجموع بازدید : 121,359,683
مهمان: 456
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 456
تبلیغات

  نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]