صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

کاهش شدید قیمت جوجه‌های یک روزه
داخلی
اسدالله‌نژاد در پاسخ به سوالی در مورد وضعیت جوجه‌های یک روزه بیان کرد: قیمت جوجه یک روزه که در چند وقت اخیر به 9000 تومان رسیده بود، در دو یا سه روز گذشته کاهش شدیدی داشته و...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از ایلنا رییس کانون سراسری مرغداران گوشتی کشور اظهار داشت: مرغ به نرخ مصوب توسط مرغداری‌ها در حال عرضه است و طبق قاعده در بازار هم باید به نرخ مصوب که 24 هزار و 900 تومان به فروش برسد. در حال حاضر هیچ کمبودی در مرغ وجود ندارد و اگر واحد صنفی اقدام به فروش مرغ بیش از نرخ مصوب کند، مصداق گرانفروشی است.

حبیب اسدالله‌نژاد در مورد وضعیت بازار مرغ اظهار کرد: مرغ به نرخ مصوب توسط مرغداری‌ها در حال عرضه است و طبق قاعده در بازار هم باید به نرخ مصوب که 24 هزار و 900 تومان به فروش برسد. در حال حاضر هیچ کمبودی در مرغ وجود ندارد و اگر واحد صنفی اقدام به فروش مرغ بیش از نرخ مصوب کند، مصداق گرانفروشی است و وظیفه نهادهای نظارتی برخورد با این واحدهای صنفی است.

وی افزود: شنیده‌ها حاکی از این است که در برخی واحدهای صنفی فروش مرغ بیش از نرخ مصوب در حال انجام است، این اتفاق ناشی این است که کنترل از کشتارگاه تا ممراکز عرضه وجود ندارد. باید این کنترل صورت بگیرد تا در حق تولیدکننده و مصرف‌کننده ظلم نشود. در مورد گرانفروشی دستگاه‌های نظارتی مانند سازمان تعزیرات و بازرسی وزارت صمت باید ورود کنند تا ما شاهد انحراف قیمت مرغ در سطح کشور نباشیم.

رییس کانون سراسری مرغداران گوشتی کشور تصریح کرد: در حال حاضر در سطح توزیع هیچ کمبودی در مورد مرغ وجود ندارد. ضمن اینکه قیمت تمام شده مرغ با توجه به افزایش قیمت مولفه‌های تولید بیش از 17 هزار و 700 تومان است اما از آنجا که تغییر قیمتی وجود نداشته، واحدهای مرغ‌داری ناچارا با همین قیمت مرغ را عرضه می‌کنند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد:‌ میزان تولید در اردیبهشت ماه حدود 112 میلیون قطعه بود، بنابراین کمی کاهش تولید وجود دارد ولی اگر نظارت و کنترل شود و جلوی انحراف توزیع مرغ گرفته شود، میزان کمبود در حدی نیست که بازار را دچار تنش کند، امیدوار هستیم که این اتفاق بیافتد و دستگاه‌هایی که وظیفه کنترل، پایش و نظارت را دارند به تکالیف خود عمل کنند.

اسدالله‌نژاد در پاسخ به سوالی در مورد وضعیت جوجه‌های یک روزه بیان کرد: قیمت جوجه یک روزه که در چند وقت اخیر به 9000 تومان رسیده بود، در دو یا سه روز گذشته کاهش شدیدی داشته و به 7000 تا 7500 تومان رسیده است. امیدواریم که این روند کاهش قیمت استمرار داشته باشد و جوجه به نرخ مصوب عرضه شود تا شاهد کاهش قیمت تمام شده برای واحدهای مرغداری باشیم.

ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 4 خرداد، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,331
بازدید ديروز : 2,401
مجموع بازدید : 121,359,359
مهمان: 442
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 442
تبلیغات

  نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]