صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

آینده روشنی پیش روی بازار تخم مرغ نیست
داخلی
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران ادامه داد: با شرایط فعلی مازاد تولید، مرغداران پیشنهاد خرید تضمینی و ذخیره سازی ۱۰ هزار تن تخم مرغ با نرخ مصوب را به پشتیبانی...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از باشگه خبرنگاران ناصر نبی پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران با انتقاد از نامشخص بودن زمان تحویل نهاده‌های دامی از سامانه بازارگاه اظهار کرد: هم اکنون سامانه بازارگاه ذرت و سویا را در اختیار مرغدار می‌گذارد، اما زمان تحویل آن مشخص نیست.

وی افزود: گرچه مسئولان زمان تحویل نهاده را حداکثر ۷ تا ۱۰ روز اعلام می‌کنند، اما برخی اوقات تا یک ماه هم طول می‌کشد.

نبی پور با انتقاد از اختلاف ۱۲۰ درصدی قیمت مصوب ذرت و کنجاله با بازار آزاد بیان کرد: نرخ کنونی هر کیلو ذرت در بازار آزاد ۴ هزار و ۶۰۰ تا ۴ هزار و ۷۰۰ تومان و کنجاله سویا ۷ هزار و ۵۰۰ تا ۹ هزار تومان است که با نرخ مصوب اختلاف معناداری دارد.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران متوسط قیمت کنونی هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری را ۱۰ هزار و ۲۰۰ تا ۱۰ هزار و ۳۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: ستاد تنظیم بازار قیمت مصوب هر کیلو تخم مرغ را ۱۴ هزار تومان اعلام کرد که بعد از آن نرخ مصوب ذرت و کنجاله را ۱۵ درصد افزایش دادند که با این وجود قیمت تمام شده هر کیلو محصول ۱۷ تا ۱۸ هزار تومان است.

به گفته وی، در شرایط کنونی مرغداران در فروش هر کیلو تخم‌مرغ ۷ تا ۸ هزار تومان متضرر هستند که با ادامه این روند آینده روشنی پیش روی صنعت نیست.

این مقام مسئول در واکنش به عدم موافقت حذف تعرفه صادرات بیان کرد: در جلسه اخیر ستاد تنظیم بازار با حذف تعرفه ۳ هزار و ۵۰۰ تومانی موافقت نکردند تا صادرات تسهیل نشود.

وی از صادرات ۴ هزار و ۲۰۰ تن تخم مرغ از ابتدای سال خبر داد و گفت: با توجه به تولید روزانه و احتساب مصرف داخل ماهانه حداقل ۶ هزار تن تخم مرغ برای تنظیم بازار باید صادر شود.
نبی پور تولید روزانه تخم مرغ را ۲ هزار و ۷۰۰ تا ۲ هزار و ۸۰۰ تن اعلام کرد و گفت: با احتساب مصرف داخل حداقل روزانه ۲۰۰ تن از این میزان مازاد بر نیاز کشور است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران ادامه داد: با شرایط فعلی مازاد تولید، مرغداران پیشنهاد خرید تضمینی و ذخیره سازی ۱۰ هزار تن تخم مرغ با نرخ مصوب را به پشتیبانی امور دام دادند که متاسفانه به دلیل کمبود منابع رها کردند و توجهی به آن ندارند.

به گفته نبی پور، اگر مسئولان توجهی به امر تولید و گرفتاری تولیدکنندگان نداشته باشند، برآورد می‌شود که از تیرماه به مدت ۶ تا ۷ ماه بازار دچار چالش شود.

این مقام‌مسئول در پایان با اشاره به اینکه آینده روشنی پیش روی تولید نیست، تصریح کرد: در دی و بهمن سال گذشته حدود ۷ تا ۸ میلیون قطعه جوجه ریزی به علت عدم برنامه ریزی وزارت جهاد کمتر اتفاق افتاد که در ماه‌های آتی اثر خود را بر بازار می‌گذارد.
ارسال شده در مورخه : شنبه، 1 خرداد، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 999
بازدید ديروز : 3,343
تبلیغات

نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir