سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 


شرکت تجارت سازان آویژه آریا

تازه ها: مصرف روزانه قهوه خطر کاهش شنوایی مردان را از بین می‌برد.....
تازه ها

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از  از روزنامه دیلی میل، یافته‌های یک مطالعه جدید نشان می‌دهد مردانی که روزانه حداقل یک فنجان قهوه می‌نوشند، ۱۵ درصد کمتر دچار کاهش شنوایی می‌شوند.

 این مطالعه که توسط محققان دانشگاه مادرید در اسپانیا و روی بیش از ۳۹ هزار نفر انجام شد، نشان می دهد مردانی که قهوه می نوشند به صورت ناآگاهانه خطر ابتلای خود به کاهش شنوایی را کاهش می دهند.

محققان می گویند: قهوه به دلیل خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی ممکن است اثرات مفیدی بر شنوایی داشته باشد اما در این مطالعه هیچ ارتباطی میان مصرف قهوه و عملکرد شنوایی در بین زنان یافت نشد که به گفته محققان این موضوع می تواند به دلیل تفاوت در فیزیولوژی بدن مردان و زنان باشد.

آنها گفتند که سطح بالای هورمون استروژن در گردش خون که در زنان بیشتر است، از کاهش شنوایی مرتبط با سن محافظت می کند، بنابراین تأثیر رژیم غذایی زنان بر شنوایی آنها «کمتر مرتبط» است.

محققان در این مطالعه متوجه شدند مردانی که حداقل یک فنجان قهوه در روز می نوشند، ۱۵ درصد کمتر احتمال دارد که به کاهش شنوایی مبتلا شوند.

آنها تاکید کردند: آسیب به میتوکندری - مولد انرژی در سلول های ما - می تواند در بیماری های تحلیل برنده مانند کاهش شنوایی نقش داشته باشد؛ قهوه سرشار از آنتی اکسیدان است و آنتی اکسیدان ها بر روی میتوکندری اثر محافظتی دارند.

پیش از این نتایج یک مطالعه نشان داده بود که نوشیدن چند فنجان قهوه در روز ممکن است با کاهش خطر ابتلاء به سرطان پروستات نیز مرتبط است.

نتایج این مطالعه نشان داد که بالاترین میزان مصرف قهوه با کاهش ۹ درصدی خطر ابتلاء به سرطان پروستات همراه بود و هر فنجان اضافی در روز با کاهش خطر یک درصدی مرتبط است.

مصرف قهوه با کاهش نسبی خطر ابتلاء به سرطان‌های کبد، روده، پوست و سینه نیز ارتباط دارد.

بسیاری از محققان در سراسر جهان تلاش می‌کنند با بررسی ترکیبات موجود در قهوه، اثرات آنها را بر بدن انسان درک کنند. اگرچه کافئین، شناخته‌شده‌ترین ترکیب قهوه است و مشخص شده که مزایای بسیاری برای سلامت قلب دارد اما قهوه، هزاران ترکیب دیگر را نیز شامل می‌شود که شناختن آنها بی‌فایده نیست.

ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 21 بهمن، 1399 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 41,274
بازدید ديروز : 93,393
مجموع بازدید : 87,276,701
مهمان: 85
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 85
تبلیغات


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir