سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 


شرکت تجارت سازان آویژه آریا

صنایع: استان همدان رتبه نخست پلاک کوبی دام در کشور را دارد
اخبار صنایع وابستهاستان همدان رتبه نخست پلاک کوبی دام در کشور را دارد......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران رییس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت که این استان موفق به کسب رتبه نخست پلاک کوبی دام سنگین و رتبه هفتم پلاک کوبی دام سبک در سطح کشور شده است.

«منصور رضوانی جلال» روز دوشنبه در نشست اعضای کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان همدان، اظهار داشت: طرح پلاک کوبی دام‌ها به عنوان یک راهکارهای مهم و اساسی برای پیشگیری از قاچاق، سال گذشته آغاز شد که با توجه به ایجاد محدودیت و هزینه، مورد استقبال دامداران استان قرار نگرفت.

وی افزود: با توجه به تصویب این طرح در هیات دولت و ضرورت اجرای آن، اقدام های تنبیهی و تشویقی به منظور مشارکت دامداران در پلاک کوبی و هویت دار کردن دامها در سطح استان همدان پیشبینی شده است

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان ادامه داد: اقدام های تنبیهی شامل جلوگیری از خروج دام فاقد پلاک، جلوگیری از ذبح دام پلاک کوبی نشده و همچنین ممانعت از فروش دام است که اجرای این مولفه های تنبیهی مستلزم همکاری همه جانبه دستگاه های متولی و مسوول دراین حوزه است.

رضوانی جلال گفت: همچنین ابزارهای تشویقی نظیر تخصیص نهاده به دامدارانی که اقدام به پلاک کوبی دام های خود کنند نیز پیش بینی شده است.

وی اظهار داشت: استان همدان دارای یک میلیون و ۷۲۹ هزار راس دام سبک و سنگین است که برای یک میلیون و ۳۳ هزار راس معادل ۶۱ درصد دام‌های استان پلاک تهیه شده و از این تعداد ۷۳۳ هزار دام نیز پلاک کوبی شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان افزود: تاکنون اطلاعات مربوط به حدود ۴۶ درصد دام‌های پلاک کوبی شده استان همدان در سامانه ثبت شده است.

رضوانی جلال گفت: جلوگیری از خروج دام، موجب تثبیت قیمت گوشت قرمز در استان همدان شده و قیمت دام زنده سبک و سنگین نیز در این استان کاهشی است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان اظهار داشت: قیمت مرغ نیز با توجه به جوجه ریزی و تامین نهادهای مورد نیاز در حال کاهش است به گونه ای که قیمت مصوب مرغ زنده هر کیلوگرم ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان تعیین شده که هم اینک با قیمت ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان هم مشتری ندارد و قیمت مصوب برای عرضه گوشت مرغ نیز در بازار ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان برای هرکیلوگرم اعلام شده است.

منبع: ایرنا
ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 15 دی، 1399 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 35,925
بازدید ديروز : 93,393
مجموع بازدید : 87,266,003
مهمان: 85
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 85
تبلیغات


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir