سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 


شرکت تجارت سازان آویژه آریا

صنایع: آنفولانزای فوق حاد پرندگان باعث معدوم سازی ۲۶ میلیون قطعه مرغ شد
اخبار صنایع وابسته

آنفولانزای فوق حاد پرندگان باعث معدوم سازی ۲۶ میلیون قطعه مرغ شد......به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، آیین رونمایی از بذر واکسن آنفولانزای فوق حاد پرندگان و آنتی ژن تخصصی آنفولانزا H۵، با حضور کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، علی‌صفر ماکنعلی رئیس سازمان دامپزشکی کشور و جمعی از معاونان و مدیران این سازمان در سالن اجتماعات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

در این مراسم، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی ضمن تشکر از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای حمایت‌های علمی از بخش کشاورزی، اظهار کرد: نهاده‌های کشاورزی در امنیت غذایی بسیار تاثیرگذار هستند اما آنچه در تامین این نهاده‌ها موثر است، هسته‌های اولیه تولید، تحت عنوان سید (SEED) تولید بذور است.

وی افزود: یکی از برنامه‌هایی که کشور به آن به شدت نیاز داشت، بذر واکسن آنفولانزای فوق حاد پرندگان بود که امروز با همکاری سازمان دامپزشکی و پشتیبانی‌های معنوی و مالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به آن دست پیدا کرده‌ایم.

خاوازی با اشاره به اپیدمی آنفولانزای فوق حاد پرندگان در سال ۹۶ یادآوری کرد: این آنفولانزا باعث معدوم سازی ۲۶ میلیون قطعه مرغ شد که یک فاجعه بزرگ برای بخش کشاورزی کشور بود اما با برنامه‌های بهداشتی سازمان دامپزشکی وضعیت کشور به شرایط عادی بازگشت و در حال حاضر علیرغم گرفتاری ۲۳ کشور با این بیماری، طراحی مسائل بهداشتی در سال جاری به نحوی بود که میزان تلفات این بیماری در کشور ما به ۳۰ هزار قطعه هم نمی‌رسد.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: در سال‌های گذشته، سازمان دامپزشکی برای دریافت بذر واکسن، مکاتبات بسیاری با کشورهای دیگر داشت اما این بذر در اختیار ما قرار نمی‌گرفت، به همین دلیل از تمام کسانی که برای تولید بذر واکسن آنفولانزای فوق حاد پرندگان تلاش کرده‌اند، تشکر می‌کنم و امیدوارم که با کمک سازمان دامپزشکی تولید این واکسن از سیستم دولتی خارج شده و در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد.

وی در رابطه با نیاز کشور به واردات واکسن دام و طیور گفت: در بخش دام ۶ واکسن و در بخش طیور ۱۸ واکسن وارداتی است که نیاز داریم تولید آن در کشور انجام شود.

در این مراسم، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز اظهار کرد: از افتخارات دولت دوازدهم، انتصاب وزیر علمی و متخصص در بخش کشاورزی است.

وی افزود: تولید واکسن در گذشته دولتی بود و امروز برای اولین بار است که شرکت‌های خصوصی به این بخش تولیدی ورود پیدا کرده‌اند.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 28 آبان، 1399 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 37,704
بازدید ديروز : 93,393
مجموع بازدید : 87,269,561
مهمان: 88
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 88
تبلیغات


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir